*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Aile Sosyal Destek Programı ile İhtiyaç Sahibi Vatandaşlarımızın Yanındayız  (Okunma sayısı 2294 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• Yönetici
  • Kahraman Üye
Aile Sosyal Destek Programı ile İhtiyaç Sahibi Vatandaşlarımızın Yanındayız

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, maddi imkansızlıklar, aile durumu ve sağlık problemleri gibi nedenlerden ötürü yaşamını devam ettirmekte zorluk çeken vatandaşlarımızın her an yanında.

Hizmeti vatandaşın kapısına götüren’ Aile Sosyal Destek Programımız sayesinde vatandaşlarımızın ihtiyaçları yerinde tespit ediliyor ve gerekli hizmet modelleri kapsamında destek sağlanıyor.

Kayseri’de yaşayan 51 yaşındaki Hanife Yüzüak’ta ASDEP sayesinde yaşadığı zorlukları yenen ve yeniden hayata tutunan vatandaşlarımızdan.

Yıllarca hem annesi hem de kendi sağlık problemleriyle mücadele etmek zorunda kalan bir çocuk annesi Yüzüak’ın hayatı ASDEP ile tanıştıktan sonra değişti.

Hanife Yüzüak, hayatındaki değişimi ve duygularını şu sözlerle anlattı:

‘’Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) ile ev, yiyecek, giyecek, tedavi, eğitim gibi öncelikli ihtiyaçlarımız giderildi. Devlet bana ve oğluma önce bir yuva kurdu, maddi ve manevi tüm ihtiyaçlarımızı giderdi. Bir insanın yaşayabileceğinden çok daha ağır şeyler yaşadım. 'Her şey bitti' derken kapım çalındı, devlet bana elini uzattı. Yıllarca kaybettiğim her şeyi verdi, yetmedi dağılan ailemi birleştirdi. İşte dünyaya nam salmış Türk devleti burada, Hanife'nin hayatında dedim. Engelim nedeniyle Engelli Evde Bakım ücreti bağlandı. Oğlum ve bana düzenli maddi destek veriliyor. Tedavimiz yaptırılıyor, hasta oğluma devlet yavrusu gibi bakıyor. Hayatımda ilk defa karşılıksız bir yardım gördüm, 'Sen yeter ki gül Hanife' diyen devletimin hayatıma yaptıklarını anlatamıyorum, Allah bu devlete zeval vermesin" dedi.

06.02.2019 - ailevecalisma.gov.tr

anahtar Kelime: YAŞATMA DERNEĞİ KULULU BELDESİ CAMİİLERİ VE KURAN KURSLARI YAPTIRMA VE YAŞATMA DERNEĞİ KULPAK MAHALLESİ SOSYAL YARDIMLAŞMA DAYANIŞMA VE KÜLTÜR