*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Engellileri EKPSS’ye Hazırlıyor  (Okunma sayısı 1710 defa)

Çevrimdışı Kayseriengelliler

• Yönetici
  • Tam Üye
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Engellileri EKPSS’ye Hazırlıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, orta öğretim ve ön lisans mezunu engellileri, hızlandırılmış ders anlatım sistemiyle Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (EKPSS) hazırlıyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelli Şube Müdürlüğü, orta öğretim ve ön lisans mezunu engelli bireylere yönelik EKPSS kursu açtı. Ortopedik, hafif düzeyde zihinsel ve süreğen hastalığa sahip engellilerin yer aldığı kurstan toplam 25 kişi faydalanıyor. Halk Eğitim Merkezi, tarafından alanında uzman eğitmenlerin görevlendirildiği kursta Türkçe, Matematik, Atatürk İlke ve İnkılâpları, Türkiye Coğrafyası, Kültür ve Medeniyetler, Temel Yurttaşlık ve Güncel konular olmak üzere engelli bireylere 7 başlıkta eğitim veriliyor.

Eğitimler sınav tarihine kadar sürecek

Sümerpark Ortak Yaşam Alanı Engelli Şube Müdürlüğü’nde gerçekleşen eğitim kursunda engelli öğrencilere 7 başlıktaki dersler hızlandırılmış sistemle aktarılıyor. Kurstan yararlanan farklı engel grubundaki bireyler öğrendiklerini pekiştirmeleri için soru çözüm saati uygulamasına da katılma fırsatı buluyor. 15 Kasım’a kadar devam edecek olan EKPSS kursu eğitimleri hafta içi 6 saat şeklinde veriliyor. Kursta engelli bireyler fiziksel ve zihinsel durumları göz önünde bulundurularak gruplara ayrılıyor.

diyarbakir.bel.tr