*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Malatya’da Özel Çocuklara Özel İlgi  (Okunma sayısı 1089 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• Yönetici
  • Kahraman Üye
Malatya’da Özel Çocuklara Özel İlgi
« : 09 Eylül 2022, 21:27:24 »
Malatya’da Özel Çocuklara Özel İlgi

Malatya’da, uluslararası platformlarda Türkiye’yi temsil edecek sporcuların yetiştirilmesi için özel gereksinimli bireylere yönelik 4 modülden oluşan spor programları uygulanıyor.

Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, özel gereksinimli bireylere yönelik yaz spor okulları çerçevesinde, orta ve ağır otizmli bireylere yönelik 4 modülden oluşan spor programları gerçekleştiriyor. 110 özel gereksinimli bireye alanında uzman 11 antrenör aracılığıyla basketbol, atletizm, badminton, voleybol gibi çeşitli eğitim alanlarında hazırlanan programlarla özel sporcu adayları ile birebir ilgileniliyor.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan, özel çocuklarla özel ilgilenildiğini belirtti. Kayhan, ” Öncelikle Türkiye’de aynı anda bu kadar fazla özel sporcunun bir arada eğitim aldığı programı uygulayarak örnek bir performans sergileyen Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü eğitmen ve antrenörlerini kutluyorum. Bizim için önemli olan özel bireylerin mutlu olması ve geleceğe umutla bakmasıdır. Amacımız, özel sporcuların lisans işlemlerinin tamamlanıp uluslararası platformlarda ülkemizi temsil edecek sporcu yetiştirmektir” dedi.

İHA

ETİKETLER EngelliMalatyaOtizmÖzel BireylerÖzel ÇocuklarÖzel SporcuSpor ProgramıYaz Spor Okulları Kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45