*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: SMA Hastası Eliz Bebek Covid-19’a Yakalandı  (Okunma sayısı 188 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • Yönetici
  • Kahraman Üye
  • *****
  • İleti: 5328
SMA Hastası Eliz Bebek Covid-19’a Yakalandı
« : 13 Eylül 2022, 11:01:11 »
SMA Hastası Eliz Bebek Covid-19’a YakalandıMalatya’da yaşayan ve 6,5 aylıkken SMA Tip 1 hastalığı teşhisi konulan 1 yaşındaki Eliz Lina Covid-19’a yakalandı. Gen tedavisine ulaşabilmek için hayırseverlerin yardımını bekleyen Eliz Lina, Covid-19’u yenmek için savaş veriyor.

Doğduğunda beslenme problemi yaşayan ve 3,5 aylıkken bronşit geçiren Eliz Lina’ya ilk başta ‘gevşek bebek, tembel bebek sendromu’ teşhisleri konuldu. Ancak 3 ay sonra Turgut Özal Tıp Merkezi’nde yapılan tetkiklerin ardından Eliz Lina’ya SMA Tip 1 hastalığı teşhisi konuldu.

Kampanya Yüzde 15’te…

Polat ailesi, kızlarına SMA Tip 1 hastalığı teşhisi konulmasının ardından gen tedavisinde kullanılan Zolgensma ilacına ulaşabilmek amacıyla valilik onaylı bir kampanya başlattı. Eliz Lina’nın tedaviye ulaşması için gerekli olan paranın şu ana kadar yüzde 15’i toplanabildi. SMA hastalığına karşı mücadele eden Eliz Lina, 29 Temmuz’da Turgut Özal Tıp Merkezi’ne kaldırıldı. Yapılan test sonucu bebeğe Covid-19 teşhisi konuldu. Hastaneye yatırılan Eliz Lina’nın tedavisi sürüyor.

“Kızımızın Ölmesine İzin Vermeyin”

Eliz Lina’nın Annesi Gizem Polat, “Kızım SMA Tip 1 hastası. Yaklaşık 6 aydır bu hastalıkla mücadele ediyor. Hastalığı yetmezmiş gibi bir de covid oldu. Eliz ne kadar dayanır bilmiyoruz. Eliz artık çok yoruldu. Desteklerinize çok ihtiyacımız var, lütfen Eliz’in elinden tutun. Eliz’i yurt dışındaki tedaviye ulaştırabilmemiz için desteklerinize çok ihtiyacımız var. Lütfen Eliz’i görün ve ellerinden tutun. Lütfen bize yardımcı olun, kızımın ölmesine izin vermeyin” dedi.

Anka Haber Ajansı


 KATEGORİLER Sağlık
 ETİKETLER COVİD-19Eliz BebekKoronavirüsMalatyaSMATedaviYardım Kampanyası Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45