*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Tekden Koleji Aile Birliği Yeni Eğtim Sistemini Tartıştı  (Okunma sayısı 4816 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• Yönetici
  • Kahraman Üye

Tekden Koleji Okul Aile Birliği yeni 4+4+4 eğitim sistemini tartışmak için toplandı.

Tekden Koleji konferans salonunda yapılan gerçekleştirilen programa Tekden Koleji Okul Müdürü Hüseyin Akar ve öğrenci velileri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Tekden Koleji Okul Müdürü Hüseyin Akar, “Eğitim sisteminde birinci dönem oyunlar oynanacak, 2. dönem de okuma yazmaya geçilecek olsa bile okuma yazma Türkiye ve dünyada yazmaya dayalı bir eğitim sistemidir. O zaman yine yazmak elle olacak çünkü elin kaslarının gelişmesi gerekiyor. Ben eğitimci olarak anaokulunu zorunlu hale getirilmesi, birinci sınıfta yine yaş seviyesinin kesinlikle 70 ayın üzerinde olması taraftarıyım. Ama bunu ne kadar başarırız onu bilmiyorum. Zemin hazırlandıkça bütün okullarda ortam değişen müfredata hazır hale getirildikten sonra 60 aydan eğitim başlaması yerinde olur. Şuandaki sistemle çocukların eğitime başlama yaşı 72 olmalıdır” diye konuştu.

Akar, konuşmasının ardından sözü velilere bıraktı. Veliler 4+4+4 sistemini tartışmak için kendi aralarında bir komisyon başkanı seçti. Komisyon Başkanının yönetiminde veliler yeni eğitim sisteminin faydalı olup olmayacağı konusunda görüşlerini belirtti. Veliler öncelikle özel okullara verilecek olan bin 500 TL’nin ne kadar faydalı olacağını tartıştı. Bazı veliler bin 500 TL’nin çok önemli olduğunu çok iyi bir uygulama olduğunu belirtirken, bazı velilerde verilecek olan bin 500 TL’nin özel okullara pek katkı sağlamayacak kadar küçük bir miktar olduğunu belirtti.

Verilecek olan bin 500 TL’nin yine çoğu aile için pek katkı sağlamayacağını düşünen veliler özel okullara bin 500 TL destek verilmesinin yerine o parayı devlet okullarına destek amacıyla verilmesinin daha faydalı olacağını söyledi. Yeni 4+4+4 eğitim sisteminden de korktuklarını belirten bazı veliler bu sistemin faydalı olup olmayacağı konusunda muammada olduklarını belirtti.

(OD-AÖ-Y) alıntı