*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Depremde Engelli Kızını Kucağına Alıp Kaçan Babanın Sözleri Ağlattı  (Okunma sayısı 766 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• Yönetici
  • Kahraman Üye
Depremde Engelli Kızını Kucağına Alıp Kaçan Babanın Sözleri Ağlattı

Deprem felaketine Hatay’ın Antakya ilçesinde yakalanan Ekti ailesi, depremden kaçıp İzmir’e sığındı. Baba Halil Ekti, deprem anında 35 yaşındaki zihinsel engelli kızı Meryem Ekti’yi kucağına alıp zor kaçtığını belirterek “Evin içinde adeta pinpon topuna döndük. Sağa sola çarparak depremin bitmesini bekledik” ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş merkezli deprem felaketine Hatay Antakya’da yakalanan 3 çocuk babası Halil Ekti, eşi Seher Ekti kızı Meryem Ekti ve oğlu Enes Ekti ikinci depremde yerle bir olan evlerini terk etti. Halil Ekti, depremde evleri yıkılan oğlu, gelini ve 2 torunuyla da toplam 8 kişi, İzmir’deki hayırseverin evine yerleşti.

Depremde bedensel ve zihinsel engelli kızı Meryem’i kucaklayıp evden çıkaran Halil Ekti, yaşadıklarını anlatarak, “Depreme uykuda yakalandık. Sarsıntı başladığında önce ayağa kalkmaya çalıştık. Sadece yataktan inebildik. Üstümüze toz ve duvar parçaları düşmeye başladı. Evin içinde adeta pinpon topuna döndük. Sağa sola çarparak depremin bitmesini bekledik. Teslimiyetten başka şansımız yoktu. Yere çöküp, elimi başımın üstüne koyup bekledim. O iki dakika, sanki saatlerce sürdü. Şimşekler çakıyor, yerden sesler geliyordu. Her taraf zifiri karanlıktı. Kendimizi bir şekilde dışarı attık. Böyle bir olayı daha önce tarih yazdı mı? Bilmiyorum. Belgesellerde, filmlerde görmedim. Süresi çok uzundu. O anlarda adeta zaman durdu. Resmen bittik” dedi.

internethaber.com

KATEGORİLER Haberler
 ETİKETLER AntakyaDepremHatayİzmirKahramanmaraşZihinsel Engelli Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45