*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Metin Şentürk: Türkiye’de Engelli Nüfusu 850 Bin Kişi Arttı  (Okunma sayısı 772 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• Yönetici
  • Kahraman Üye
Metin Şentürk: Türkiye’de Engelli Nüfusu 850 Bin Kişi Arttı

Deprem felaketinin yaralarının sarılmaya çalışıldığı bu dönemde Metin Şentürk, dünyaya yardım çağrısı yaptı. Şentürk, 11 ili etkileyen deprem felaketiyle Türkiye’de engelli nüfusunun 850 bin kişi arttığına vurgu yaparak, Engelliler Haftası’nda bu konuya dikkat çekti.

Türkiye, Kahramanmaraş merkezli 11 ilin etkilendiği depremlerin yaralarını sarıyor. Depremde 11 il gerek sosyal gerek ekonomik olarak yeniden ayağa kaldırılmaya çalışıyor. Türkiye’de engelli bireylerin sorunlarına ışık tutan, onların toplumda yer almasında önemli rol oynayan Dünya Engelliler Birliği Başkanı Metin Şentürk 10-16 Mayıs Engelliler haftasında asrın felaketi olarak adlandırılan Kahramanmaraş depremindeki vatandaşlar için yardım çağrısı yayınladı.

6 Şubat tarihinde Türkiye’nin 11 ilini kapsayan asrın felaketi olarak adlandırılan depremdeki vatandaşlar için konuşan Şentürk “Birleşmiş Milletler’e, Avrupa Birliği’ne, Dünya Bankası’na, Dünya Sağlık Örgütü’ne ve kalkınma ajanslarına sesleniyorum, bu yarayı birlikte saralım” dedi.

“850 bin vatandaşımızın engelli oldu”

Deprem nedeniyle engelli bireylerin sayısında artış yaşandığını aktaran Şentürk, “Türkiye’de asrın felaketinde nüfusumuzun 13 milyonunu, coğrafyamızın yüzde 16’sını etkileyen ve 850 bin vatandaşımızın daha engelli olmasına neden olan bu hazin tabloda hepinizin desteğine ihtiyacımız var. Lütfen gelin bu yaraları beraber saralım, bu yaraya dokunun görmezden gelmeyin” şeklinde seslendi.

İHA

KATEGORİLER Haberler
 ETİKETLER DepremEngelliMetin Şentürk kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45