*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Atanamayan 234 Engelli Öğretmenin Ataması Yapılacak  (Okunma sayısı 1041 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • Yönetici
  • Kahraman Üye
  • *****
  • İleti: 5483
Atanamayan 234 Engelli Öğretmenin Ataması YapılacakMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, engelli öğretmen atamasında kontenjan açılmadığı için başvuru yapamayan ve atanamayan 234 engelli öğretmenin daha atamasının yapılacağını açıkladı.

TRT Haber’de ‘Özel Röportaj’ programına katılan Bakan Özer, “Engelli öğretmen atamasında kontenjan açmadığımız alanlar vardı. Örneğin muhasebe finansman, denizcilik, su ürünleri gibi. Kontenjan açmadığımız için başvuru yapamayan, tercihte bulunamayan 234 engelli öğretmenimiz bulunuyor. Bu öğretmenlerimizin başvurularını bugünden itibaren alacağız. 12 Mayıs Cuma günü de atayacağız” dedi.

Öte yandan deprem bölgesindeki hayat normalleştikçe öğrencilerin bölgedeki okullarına dönmeye devam ettiğini belirten Özer, şöyle konuştu:

BAŞVURU YAPMAYA BAŞLAYABİLİRLER

“Son 20 yılın en büyük öğretmen atamasını 45 bin öğretmeni atayarak 8 Mayıs Pazartesi günü gerçekleştirdik. Ondan bir hafta önce de 3 bin 500 Engelli öğretmen ataması yaptık. O atamada başvuru yapıp da atanamayan diğer tüm öğretmenleri de atama kararı almıştık. Dolayısıyla başvuru yapan tüm öğretmenlerin ataması gerçekleşti. Ancak engelli öğretmen atamasında kontenjan açmadığımız alanlar vardı. Örneğin muhasebe finansman, denizcilik, su ürünleri gibi. Kontenjan açmadığımız için başvuru yapamayan, tercihte bulunamayan 234 engelli öğretmenimiz bulunuyor. Bu öğretmenlerimizin başvurularını bugünden itibaren alacağız. Bu iki gün, yani 10 Mayıs Çarşamba ve 11 Mayıs Perşembe günleri başvurularını yapabilirler. 12 Mayıs Cuma günü de atayacağız.

74 BİN ÖĞRENCİ DEPREM BÖLGESİNE DÖNDÜ

Olağanüstü koşullarda hayatı normalleştirmenin en önemli unsuru eğitim. Eğitim normalleşmeden bölgedeki hayat normalleşemez. Onun için her yerde ve her şartta eğitime devam dedik. 10 ildeki eğitimi de çok hızlı bir şekilde normalleştirdik. Bölgedeki en sağlam binalar okullar. Hâlâ Hatay’da, Adıyaman’da, Kahramanmaraş’ta çoğu devlet fonksiyonu okul binalarında çalışmaya devam ediyor. Tüm bu kapasiteyi kullanarak hızlı bir şekilde okulları normalleştirdiğimiz için başlangıçta başka ildeki okullara nakillerini aldıran öğrenciler geriye dönmeye başladı. Güncel rakamlara göre, 74 bin 24 öğrenci naklini deprem bölgesindeki memleketine aldırdı. Burada en fazla nakil 23 bin 663 öğrenciyle Kahramanmaraş’a yapıldı. Kahramanmaraş’ı 13 bin 597 öğrenciyle Hatay, 10 bin 405 öğrenciyle Malatya ve 9 bin 456 öğrenciyle Adıyaman takip ediyor.”

Hürriyet


 KATEGORİLER EğitimEngelli HaklarıSon DakikaVideo Galeri
 ETİKETLER Engelli AtamasıEngelli ÖğretmenMahmut ÖzerMilli Eğitim Bakanlığı kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45