*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Osmaniye’de, Moloz Tozları Hastalıklara Davetiye Çıkarıyor  (Okunma sayısı 1007 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • Yönetici
  • Kahraman Üye
  • *****
  • İleti: 5483
Osmaniye’de, Moloz Tozları Hastalıklara Davetiye ÇıkarıyorOsmaniye’nin çarşı merkezinde gerçekleşen yıkımlarda itfaiyenin kullanılmaması nedeniyle, sıcak hava ile birleşen moloz tozları, vatandaşların büyük tepkisine neden oldu. Osmaniye’nin çarşı merkezinde gerçekleşen yıkımlarda itfaiyenin kullanılmaması nedeniyle, sıcak hava ile birleşen moloz tozları, vatandaşların büyük tepkisine neden oldu.

Ağır hasarlı binaların yıkımına devam edilmesi sırasında itfaiye kullanılmaması, çarşı merkezini saran toz bulutlarıyla birlikte pek çok hastalığın yayılmasına sebep oluyor. Vatandaşlar, yıkım işlemini gerçekleştiren kurumlara, özellikle Osmaniye Belediyesi’ne seslenerek, yıkım sırasında su kullanılması çağrısında bulunuyor.

Moloz tozlarının sıcak hava ile birleşerek çevreye yayılması, solunum yolu ve cilt rahatsızlıklarının artmasına ve hastalıklara davetiye çıkarıyor. Depremden kurtulan vatandaşların, şimdi de yıkımın yol açtığı toz yüzünden hastalanıp hayatlarını kaybedebileceği endişesini dile getiren Osmaniyeliler özellikle çocuklar ve yaşlılar gibi hassas grupların sağlığının tehlikeye atıldığını belirtiyor.

Bu sürecin bir an önce düzeltilmesini talep eden vatandaşlar, yıkım işlemlerinin daha düzenli ve kontrollü yapılması, gerekli önlemlerin alınması ve itfaiyenin etkin bir şekilde kullanılmasının önemini vurguluyor. Çarşı merkezindeki yıkımın bir an önce tamamlanması ve tozun etkisini minimuma indirecek önlemlerin alınması, vatandaşların sağlığı açısından büyük bir öneme sahip. Aksi takdirde, moloz tozunun yaydığı tehlikeli partiküllerin yol açabileceği sağlık sorunlarının artabileceği endişesiyle vatandaşlar yetkililerden hızlı ve etkili bir çözüm bekliyor.

medyagazete.com


ETİKETLER İtfaiyeMoloz TozlarıOsmaniyePartikülYıkım kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45