*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Ankara’da Engelli Rampası Arızalanan EGO Otobüsü Yolda Kaldı  (Okunma sayısı 874 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • Yönetici
  • Kahraman Üye
  • *****
  • İleti: 5483
Ankara’da Engelli Rampası Arızalanan EGO Otobüsü Yolda KaldıAnkara Kızılay’da engelli bir bireyin EGO otobüsüne binmek istediği sırada otobüsün engelli rampası arızalandı. Arızanın giderilmesini bekleyen vatandaşlar sıcak bir havada dakikalarca beklemek zorunda kaldı.

Sıcak havanın etkili olduğu bugünlerde EGO otobüsünün arızalanması vatandaşlar tarafından tepkiye neden oldu. EGO otobüsleri arızasında sıcak havanın etkisi göz ardı edilemezken EGO otobüslerinin bakımlarının daha sık yapılması önem arz ediyor. Rampaların genel olarak fazla kullanılmaması ve bakımlarının da ihmali sebebiyle engelli bireyler bu tür problemlerle sık sık karşı karşıya kalıyor.

Engelli bireylerin en sık karşılaştığı problemler arasında olan engelli rampası arızalarının artması engelli bireyler tarafından tepkiyle karşılanıyor. Sıcak havanın insanları zorladığı şu günlerde duraklarda beklemek ayrı bir sorunken bu tür arızaların olması tartışmalara davetiye çıkarıyor.

İşçi emeklisi Ferhat S. “Bu tür problemlerle genelde çokça karşılaşıyoruz. Hadi biz bir şekilde idare edebiliriz, engelli bireyler ne yapsın? Özellikle engelli rampası arızaları çok oluyor. Bakımlarının daha özenli yapılması gerekiyor” dedi.

gazeteilksayfa.com


ETİKETLER AnkaraEGO OtobüsüEngelliEngelli RampasıKızılay kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45