*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Diyaliz hastaları için Yıldız'dan destek istediler  (Okunma sayısı 4018 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• Yönetici
  • Kahraman Üye

Diyaliz hastaları için Yıldız'dan destek istediler

Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, organ bağışının darda olan bir insana uzatılan en kıymetli yardım olduğunu söyledi.

Kayseri Organ Nakli Diyaliz Hastaları Derneği Başkanı Orhan Oğuz ve yönetim kurulu üyeleri Başkan Bekir Yıldız’ı makamında ziyaret ederek dernek çalışmalarıyla ilgili bilgi verip hastaları için destek istedi.
Hastalık gelmeden önce tedbir almak, hastalanmadan çok sayıda tedbiri uygulamak gerektiğini vurgulayan Başkan Bekir Yıldız,“Biz maalesef millet olarak tedbirleri atlıyoruz. Hastalık kapıyı çaldıktan, teşhis edilip belirlendikten, ağrı, sancı başladıktan sonra tedbir düşünüyoruz. Sonra tedavisi yolunda her türlü çareyi denemek icap ediyor. Allah kolaylık versin, elimizden geldiği kadar sizlere yardımcı oluruz” dedi.
Bugün sağlam olan her insanın yarın hasta olabilme ihtimali olduğunu, sağlığın kesinlikle garantisi olmadığını vurgulayan Başkan Bekir Yıldız,” Bunu değişik vesilelerle gündeme getirmek için önce aileden başlayıp yakınlardan, arkadaşlardan, komşulardan başlayan bir kabul görmesi gerekiyor. Bilgi çok önemli, bilgi hastalanma oranını da azaltır. Güncel olsun diye söylüyorum: Denendi de bu yüz nakli olunca insanlar biraz magazin kısmında dikkat çekti. Tabi o vesileyle anlatmak lazım. Cenabı Allah kolaylık versin, yardımcınız olsun. Bizler elimizden geldiği kadar sizlerin işinizi kolaylaştırmaya gayret ederiz” diye konuştu.
Dernek Başkanı Orhan Oğuz’da yaptığı konuşmada,”Amacımız; Kayseri’de bulunan bine yakın diyaliz ve organ nakli hastamıza yardım etmek, kaynaştırmak, destek sağlamak, dinimizce ve diğer konularda bir sakınca olmadığını yaygınlaştırmaktır. Siz büyüklerimizin destekleriyle çeşitli faaliyetler gerçekleştirmek istiyoruz.  Diyalize giren hastaların çoğunun maddi manevi imkansızlıkları var, onun için onlara yardım sağlamak istiyoruz” şeklinde bilgiler verdi.

kayserianadoluhaber.com.tr