*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: ENGELLİ VATANDAŞLAR, GÜNAH İŞLEDİĞİ İÇİN ALLAH TARAFINDAN CEZALANDIRILIYOR  (Okunma sayısı 3781 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• Yönetici
  • Kahraman Üye
“ENGELLİ VATANDAŞLAR, GÜNAH İŞLEDİĞİ İÇİN ALLAH TARAFINDAN CEZALANDIRILIYOR“

Anadolu Sakatlar Derneği Genel Başkanı Osman Kılıç’ın geçtiğimiz günlerde Kayseri’de bir gazeteye verdiği özel röportajı başını ağrıtacağa benziyor.

Anadolu Sakatlar Derneği Genel Başkanı Osman Kılıç bir gazeteye verdiği açıklamasında engellilerin Allah tarafından cezalandırıldığı için bu hale geldiğini söylüyor. Ayrıca engellilere psikolojik yardımın ise Müftülük tarafından verilmesi gerektiğini söyleyen Kılıç, “Engelli vatandaşların ben bu cezayı çekiyorum, buna alışmalıyım, bunda da vardır bir hayır diyerek hayatını idame ettirmesi geriyor” diyor.  Osman Kılıç’ın açıklaması şu şekilde: “Diyelim ki bir kazada bir insanın kolu, bacağı, parmağı kayboldu. Bu insanı hayata kazandırmak lazım. Biz öncelikle sağlıklı insanları sağlıklı yaşatmak için çalışmalıyız. Kazalara önlem almalıyız. Ama ne yazık ki sağlıklı insanları sağlıksız yaşam hareketinde devam ettiriyoruz. Kazadan sonra bir yerini kaybeden insanın psikolojisi bozuluyor. Biz bu noktada devreye girmeliyiz. Bu Allah’ın vergisi, ben bir hata yaptım bu cezayı çekiyorum demesi gerekiyor.  Bu noktada görev müftülüklere düşüyor. İnsanlar yaşarken hatalarını görürler. Bu hatalara karşılıkta Allah tarafından bazı cezalar verilir. Bir kere yaşarken bunu görmek lazım. Allah kulunu çok sever. Kulunun yaptığı hatalara bir aldırmaz, iki aldırmaz, beş aldırmaz. Derki! “Ey kulum sen hala niye kendine gelmiyorsun.” Bu hadisi şerifte de var. İşte burada müftülüğümüz devreye girecek. Bu insanı alacak, iyi niyetle arkadaşıyla anlaşmasını sağlayacak. Çünkü bu insanlar eksikliklerinden utanıyorlar. Bu insanın psikolojik yapısını düzenleyecek. Ben bu cezayı çekiyorum, buna alışmalıyım, bunda da vardır bir hayır diyerek hayatını idame ettirmesi geriyor.”

Kaynak kayseriyenihaber.com ulaşmak için tıklayın.