*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon Numaramız 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon Numaramız 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Malatya Yeşil Çağala Kulübü Atletizm Şampiyonası'ndan Başarıyla Döndü  (Okunma sayısı 252 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • Yönetici
  • Kahraman Üye
  • *****
  • İleti: 4862
Malatya Yeşil Çağala Kulübü Atletizm Şampiyonası'ndan Başarıyla DöndüMalatya Yeşil Çağala Engelliler Spor Kulübü, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu'nun Antalya'da düzenlediği Engelliler Türkiye Atletizm Şampiyonası'ndan başarıyla döndü.

Antalya'da düzenlenen Engelliler Türkiye Atletizm Şampiyonası'na 9 sporcu ile katılan Yeşil Çağala Engelliler Spor Kulübü, gülle atma, cirit atma, disk atma ve Anadolu'da ilk defa yapılan Tekerlekli Sandalye Atletizm koşuları dallarında toplam 13 altın madalya, 2 gümüş ve 2 bronz madalya olmak üzere toplamda 17 adet madalya kazandı.

Kulüp Yönetim Kurulu üyesi Erdem Yaşar, sporcuların Atletizm Antrenörü Serdar Aydoğan ve Milli Sporcu-Engelli Spor Branşları Koordinatörü Ramazan Çuğlan'ın eşliğinde hazırlandığını belirterek, T52 koşu branşında Türkiye rekorunu kırdıklarını da söyledi. Avrupa ve Dünya barajlarını yakaladıklarını da ifade eden Yaşar, "İnşallah Türkiye'mize çok seçkin sporcular kazandıracağız. Yaş sınırı koymadığımız kulüp çalışmalarındaki amacımız Malatya'dan örnek ve Vatanını en iyi şekilde temsil edecek Paralimpik (Engelli Olimpik) sporcular yetiştirmek" diye konuştu.

Yaşar, engelli şampiyonların yetişmesi ve sosyal hayata adapte olması yolunda kendilerine her zaman destek veren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Engelliler Müdürü Seyit Soner Yılmaz'a teşekkür ederek engelli gençleri aralarında görmek istediklerini söyledi.

09.04.2018 - İHAEtiketler : sıırler damar Şİİrler damar şiiri damar şiirler damardan şiirler damarşiirler dans müzikleri dansöz oynat dayanamam dayanamam dede korkut efsanesi deep freeze 5.50 deneme benin