*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Pamukkale Belediyespor Basketbol Ligini Beşinci Bitirdi  (Okunma sayısı 974 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• Yönetici
  • Kahraman Üye
Pamukkale Belediyespor Basketbol Ligini Beşinci Bitirdi

Pamukkale Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı 2017-2018 sezonunu galibiyetle kapattı. Deplasmanda Yeşilgönen Engelliler Spor Kulübü’nü 69-21 yenen mavi-beyazlı takım sezonu beşinci sırada tamamladı.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun Tekerlekli Sandalye Basketbol Bölgesel A Ligi’nde yer alan Pamukkale Belediyespor, oynadığı 14 maçta 6 galibiyet ve 8 de mağlubiyet aldı. Mavi-beyazlı takım 699 sayı atarken, 727 sayı yedi. Pamukkale Belediyespor, topladığı 20 puanla 8 takımlı grubu beşinci sırada yer aldı.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, takımın kuruluş amacının engelli gençlerin spor yapmasına imkan sağlamak olduğunu ve 3 sezonda bu amacına ulaştığını söyledi. “Denizlili engellilerin kendilerini sporla ifade etmelerine imkan sağladık” diyen Başkan Gürlesin, “Biz gençlerle bu ligde mücadele ettik. İlk sezon hiçbir maçımızı kazanamamamıza rağmen biz takımımıza gereken desteği artırarak vermeye devam ettik. Sporcularımız her geçen gün tecrübe kazandı. İkinci ve üçüncü sezonda bir çok maçta ortaya konan oyun bizim için skorlardan daha da önemli. Meryem Tan ve Yunus Emre Bal milli takımlarda yer aldı. Doğancan Köktaş da milli takıma hazır genç sporcularımız arasında. Bizim için en büyük mutluluk bu gençlerin basketbol sayesinde hayatlarının değişmesi. Biz her sene daha çok gencimizin spor yapmasına ve kendilerini ifade etmesine imkan sağlamaya devam edeceğiz. 2017-2018 sezonunda formamızı giyip hem belediyemizi hem de Denizli’yi ligde temsil eden tüm sporcular ile takıma emek veren herkese teşekkür ediyorum. Bu takımızın gelecek sezonlarda daha başarılı olacağına inancım tam. Biz Pamukkale Belediyesi olarak takımımıza desteğimizi artırarak devam edeceğiz. Bu vesile ile kendi sahamızda oynadığımız maçlarda takımımıza destek veren Denizlililere de teşekkür ediyorum” dedi.

10.04.2018 - İHA

Etiketler : Erenler Cemine Erenler Sahtan Gelirler Eylen Turnam Ferhat Tunc  Can Dostum Haluk Levent daglara Küstüm Hseyin ve Ali Riza Albayrak  Gel Dervis hüsüyin karakuş Kerbela Kirklar