*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: İşitme Engelliler Kod Yazmadan Yazılım Geliştirmeye Başlıyor  (Okunma sayısı 2404 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• Yönetici
  • Kahraman Üye
İşitme Engelliler Kod Yazmadan Yazılım Geliştirmeye Başlıyor

Proje kapsamında İşitme Engelliler Federasyonu'na başvuruda bulunan işitme engelliler, kod yazmadan yazılım geliştirmeyi öğrenip, iş dünyasında yer almak için yeni bir uzmanlık ediniyor olacaklar.

İşitme engelli vatandaşların sosyal, ekonomik, mesleki yönden topluma ve çalışma hayatına kazandırılması için geliştirilen "OCTOSILENT" projesi ile işitme engelli katılımcıların eğitim alarak OCTOPOD platformunda kod yazmadan yazılım geliştirmeyi öğrenmesi, çağa dair yeni bir uzmanlık kazanarak, iş dünyasında yer almaları hedefleniyor.

Her 15 günde bir gerçekleşecek eğitimde işitme engelli katılımcılar, yazılım sektörü ve "no code" teknolojisine dair bilgilendirilirken, Octopod platformu üzerinde iş süreçleri geliştirmeyi uygulamalı olarak öğreniyor olacaklar.

TÜRKİYE'DEKİ 1 MİLYONA YAKIN İŞİTME ENGELLİ İŞ ARIYOR

Türkiye'de 3 milyon işitme engelli olduğunu, emekliler ve çocuklar dışında kalan 1 milyona yakın işitme engelli vatandaşımızın iş aradığını belirten İşitme Engelliler Federasyonu (İEF) Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Ay, "Octopod Bilişim firması ile yaptığımız iş birliği doğrultusunda, OCTOSILENT projesi ile işitme engelli vatandaşlarımızın iş bulma sorununa destek olmak istiyoruz. Katılımcılarımız bu eğitimle teknoloji alanında yeni bir uzmanlık kazanmış olacaklar. Başta KOBİ'lerimiz olmak üzere ülkemizde bir çok orta ve büyük işletmenin arkadaşlarımızı bu alanda değerlendireceklerine inanıyorum. Proje kapsamında ayrıca yeni eğitmenler de yetiştiriyor olacağız. Böylece daha çok sayıda işitme engelli kardeşimiz bu eğitimi alıyor olacak" dedi.

14.10.2017 - haberler.com

Anahtar Kelimeler : cihan dagitim Varlığınla yokluğun arasında kalmayacağım artık sadece olmayacaksın sensiz kalma ihtimali olmayacak aleyhine kurulmuş cümlelerimin sonunda