*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: DEMOKRASİLERDE ÇARE TÜKENMEZ!  (Okunma sayısı 3042 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• Yönetici
  • Kahraman Üye
DEMOKRASİLERDE ÇARE TÜKENMEZ!
« : 17 Eylül 2009, 20:07:17 »

Demokrasilerde çare tükenmez… Özellikle siyasilerin her fırsatta başvurduğu bu cümle Eğitim Sen’lilerin Cumhuriyet Meydanı’ndaki eyleminde hayat buldu. 2009-2010 Eğitim Öğretim Yılı’nın sorunlarla başladığını vurgulayan Eğitimciler, Cumhuriyet Meydanı’nda kitlesel basın açıklaması yaparak tepkilerini dile getirdi. Basın açıklaması sonrası halay çekmek isteyen eğitimciler, davul zurna ekibi kabahatler kanununa takılınca, bu sorunu cep telefonlarıyla aşarak, demokrasilerde çare tükenmez sözünü hayata geçirdiler. Eğitim Sen Şubesi üyeleri yeni eğitim öğretim yılının sorunlar ve hak gasplarıyla başladığını belirterek, Cumhuriyet Meydanı’nda kitlesel basın açıklaması yaptılar. KESK’e bağlı diğer sendikalarının üyelerinin de destek verdiği eylemde basın açıklamasını okuyan Eğitim Sen Şube Başkanı Sedat Ünsal, yaşanan sorunların çözülmesi talepleriyle alanlara indiklerini vurguladı. Seminer döneminde ek ders ücreti ödememesi yapılmamasına tepki gösteren Ünsal, eğitim hazırlık ödeneğinin de sadece öğretmenler için değil tüm eğitim çalışanları için ödenmesini talep etti. 200 bin öğretmen açığının olduğuna dikkat çeken Ünsal, 15 bin öğretmen atamasının yapılmasını vaziyeti kurtarmak olarak yorumladı. Basın açıklamasının ardından halay çekmek isteyen Eğitimciler, davul zurna ekibinin kabahatler kanunu engeline takıldığını görünce öne bir süre durakladılar. Ancak kararlılıklarından vazgeçmeyen eğitimcilerin yardımına SES Şube Başkanı Orhan Karakaya yetişti. Karakaya’nın cep telefonunun hafızasındaki türküler megafon yardımıyla çalınırken, eğitimciler tepkilerini halaylarla dile getirerek, demokraside çarelerin tükenmeyeceği izlenimini verdi. Etkinlikte dikkat çeken bir diğer nokta ise Cuma günü Ezilenlerin Sosyalist Platformu üyelerinin basın açıklamasında yaşanan olayların ardından Emniyet güçlerinin geniş güvenlik önlemi almasıydı. Cumhuriyet Meydanı’na adeta çıkartma yapan emniyet mensuplarının, basın açıklaması sırasında istenmeyen bir olayın yaşanmaması için son derece titiz davrandıkları, Çevik Kuvvet’in ise hazır bekletildiği gözlemlendi.>>>kaytv.com.tr