*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Türk Kızılayı Kırklareli Şubesi'nden Engelliler "Özel Sınıf"  (Okunma sayısı 2308 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• Yönetici
  • Kahraman Üye
Türk Kızılayı Kırklareli Şubesi'nden Engelliler "Özel Sınıf"

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım, okul binasında gerçekleştirilen törende, eğitime verdikleri destekten dolayı Türk Kızılayı'na teşekkür etti.

Türk Kızılayı'nın tamamen gönüllülerden oluşan bir kuruluş olduğuna dikkati çeken Aşım, dizayn edilen sınıfta eğitim gören 10 öğrencinin bu tür çalışmalarla topluma kazandırılacağını ifade etti.

Her Türk vatandaşının da bir Kızılay gönüllüsü olduğunu vurgulayan Aşım, "Türk Kızılayı savaşta ve barışta sadece Türk insanının değil, tüm dünya mazlumlarının yanında olmuştur. Kızılayımız bugün de engelli öğrencilerimize özel bir sınıf yaptırarak, engellilerimize olan duyarlılığını bir kez daha gösterdi. Biz de eğitimciler olarak öğrencilerimizi bilgilerle donatacağız. Bu sınıf gerçekten çok önemli. Kızılay sadece düşkünlere değil eğitim faaliyetlerine de destek veriyor." diye konuştu.

Türk Kızılayı Kırklareli Şube Başkanı Ruhan Uzunlar Altıntel de özel eğitim sınıfının hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Sınıfın yaklaşık 10 bin liralık bir bütçe ile hazırlandığını dile getiren Altıntel, sınıfta engellilerin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek eğitim materyallerinin bulunduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından engelli öğrenciler duygularını paylaştı.

02.11.2017 - AA

Anahtar Kelimeler : böyle oturduğumuz yerden eski anaları mı anacağız yoksa o eskimeyen eskilerden biri olup nefsimizin ve neslimizin iki cihan sevinci için mi çalışacağız hatırlamak