*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: ”Engelsiz Trabzon” Mobil Uygulaması Ödüle Layık Görüldü  (Okunma sayısı 1311 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • Yönetici
  • Kahraman Üye
  • *****
  • İleti: 5483
”Engelsiz Trabzon” Mobil Uygulaması Ödüle Layık GörüldüTrabzon’da, özel gereksinimli bireylerin toplu taşıma araçlarını kullanırken sorun yaşamamaları için hazırlanan ve 6 ay önce hizmet vermeye başlayan “Engelsiz Trabzon Mobil Uygulaması” Türkiye Akıllı Ulaşım Sistemleri Derneği (AUS TÜRKİYE) tarafından düzenlenen “Ulaşımda Aklın Yolu Bir Yarışması”nda jüri özel ödülüne layık görüldü.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Engelsiz Trabzon sloganı ile kent genelinde özel gereksinimli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak için çalışmalar yapılıyor. Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Dairesi (TULAŞ) başkanlığınca görme engelli bireylerin toplu taşıma araçlarını kullanırken sorun yaşamamaları için görme engelli bireylerle birlikte özel toplu taşıma uygulaması geliştirildi.

Mobil üzerinden hizmet veren “Engelsiz Trabzon Mobil Uygulaması” ile kent genelinde görme engelli yolcular, binmek istedikleri otobüse bildirim gönderiyor ve otobüs şoförü engelli yolcunun hangi durakta beklediğini biliyor. Yapılan sesli uyarı sayesinde ise görme engelliler otobüslerinin durağa geldiğini yardıma ihtiyaç duymadan öğrenebiliyor.

Engelsiz Trabzon Mobil Uygulaması, Ankara’da 6’ıncısı düzenlenen AUS Türkiye Ulaşımda Aklın Yolu Bir Yarışması’nda jüri özel ödülüne layık görüldü. Büyükşehir Belediyesi Trabzon Ulaşım Genel Müdürü Samet Ali Yıldız, Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Bayraktar ve Ulaşım Genel Müdürlüğü Akıllı Şehirler Şube Müdürü Okan Ertoğral’ın da katıldığı törende ödül, uygulamanın birlikte geliştirildiği Avrasya Görme Engelliler Derneği Başkanı Savaş Yol’a takdim edildi.

“Başkan Murat Zorluoğlu’na Teşekkür Etti”

Ödül takdiminin ardından konuşan Dernek Başkanı Savaş Yol, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun kendilerine her konuda destek verdiğini belirterek, “Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ve ekibi bizlerle sürekli istişare ederek taleplerimizi yerine getiriyor. Trabzon’da hayata geçirilen ‘Engelsiz Trabzon’ uygulamasına benzer hiçbir uygulama yok. Uygulamadan haberdar olanlar bizleri arayarak bilgi istiyorlar. Beyaz baston bizim bağımsızlık sembolümüzdür. Engelsiz Trabzon uygulaması da bağımsızlık sembolümüz haline gelmiştir. Bizden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen ve her projesinde bizlere özel önem veren Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’na ve ekibine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

DHA


ETİKETLER Beyaz BastonEngelliToplu TaşımaTrabzonTULAŞUlaşılabilirlik kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45