*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Batman’da, Down Sendromlu Habip Hasar’ın Adı Park’ta Yaşatılacak  (Okunma sayısı 560 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • Yönetici
  • Kahraman Üye
  • *****
  • İleti: 5483
Batman’da, Down Sendromlu Habip Hasar’ın Adı Park’ta YaşatılacakBatman’da çok sevilen ve ölümü ile herkesi hüzne boğan 49 yaşındaki down sendromlu Habip Hasar’ın adı, yapımı süren 8 bin metrekarelik parka verildi. Habip Hasar, 9 Ağustos’ta tedavi gördüğü Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetmişti. Vali ve Belediye Başkanvekili Ekrem Canalp, Habip Hasar’ın isminin park veya bir tesise verileceğini açıkladı. İluh Mahallesi’nde yapımı süren parka Habip Hasar’ın adı verildi.

“Habip Başkan” olarak anılan down sendromlu Habip Hasar, 9 Ağustos’ta safra kesesi rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Hasar’ın cenazesi, Batman’a getirilip, asri mezarlıkta ailesi ve sevenleri tarafından defnedildi.

Batman’da çok sevilen Hasar’ın ölümü sonrası Vali ve Belediye Başkanvekili Ekrem Canalp, Habip Hasar’ın isminin park veya bir tesise verileceğini açıkladı. Bu açıklamadan sonra Habip Hasar’ın adı, İluh Mahallesi’nde yapımı süren 8 bin metrekarelik parka verildi.

Ekrem Canalp, “Cenab-ı Allah, herkesi Habip gibi yaşayıp, öldüğü zamanda da üzüntü duyacak insanlar içinde yaşatsın. Habip, Batman’da herkesin sevdiği, herkesin gönlünde taht kuran biri. Habip zaten Batmanlıların gönlünde yaşamış. Onun ismini bir parka vermek suretiyle yaşatmaya devam edeceğiz” dedi.

DHA


ETİKETLER BatmanDown SendromluEngelliHabip Hasarİluh Mahallesi kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45