*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: GÖZÜN GÖREMEDİKLERİ  (Okunma sayısı 4509 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • Yönetici
  • Kahraman Üye
  • *****
  • İleti: 5483
GÖZÜN GÖREMEDİKLERİ
« : 11 Şubat 2009, 19:14:21 »


10.02.09 - 14 Şubat Cumartesi günü, Levent’teki Beşiktaş Belediye Sanat Galerisinde, çok farklı bir “fotoğraf sergisi” açılıyor. Farklı, çünkü bu fotoğrafları görme engelliler çekti.

 

Görerek değil, hissederek çekilen 800 fotoğraftan 41 tanesinin sergileneceği ve satışa sunulacağı sergi, 14 Şubat Cumartesi günü saat 15.30 ‘da, Beşiktaş Sanat Galerisinde  görme engelli bir çiftin tango gösterisi ile açılacak.

 

Altı Nokta Körler Derneği İstanbul Şubesi üyeleri olan Görme Engelliler için Gayrettepe Rotary Kulübü Derneğinin düzenlediği sergide, görme engellilerin kullandıkları saat, abaküs, tablet, Braille Alfabesi ile yazılmış kitaplar ve beyaz bastonları da sergilenecek.  Onların hayatlarına dokunacak, yaşamlarını görmeden, ama bazen görenlerden daha verimli, daha anlamlı sürdürmelerini nasıl sağladıkları hakkında fikir edinmiş olacaksınız.

 

28 Şubat tarihine kadar açık kalacak olan sergideki fotoğrafların satışından elde edilecek gelir, 6 Nokta Körler Derneğine bağışlanacak.

 

Gayrette Rotary Kulübü Derneği geçen yıl Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı’nın sesli kitap okuma projesine katkıda bulunmuş ve Reşit Paşa’da ki Görme Engelliler Vakfı’na, görme engellilerin internet kullanmalarını, internetten yararlanmalarını sağlayan bir bilgisayar  sınıfı bağışlamıştı.

 

Sergimiz İstanbullu sanatseverlerden ve sanatçı dostlarımızdan pek çok kişi tarafından ilgiyle beklenmektedir.