*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Engelli Samet’in Cumhuriyet Resmi Resepsiyon Davetiyesi Oldu  (Okunma sayısı 343 defa)

Çevrimdışı Kayseriengelliler

  • Yönetici
  • Tam Üye
  • *****
  • İleti: 224
Engelli Samet’in Cumhuriyet Resmi Resepsiyon Davetiyesi OlduRize’de işitme engelli öğrenci Samet Babar’ın (16) çizdiği, üzerinde Cumhuriyet’in 100’üncü yıl vurgusu olan ve çocukların ellerinde Türk bayrağını dalgalandırdığı resim, Vali İhsan Selim Baydaş’ın talimatı ile resepsiyon davetiyesi oldu. Matbaada çoğaltılarak davetiye dönüştürülen resme ilişkin konuşan Vali Baydaş, “Bu özel yıl resepsiyon davetimizi, Samet’in tasarımı ile yapacağız. İlk davetiyeyi de Samet’in ailesi ile öğretmenine vermiş oluyorum” dedi.

Veysel-Cayide Babar çiftinin Ömer Halaç İşitme Engelliler Ortaokulu’nda okuyan işitme engelli çocukları Samet Babar, üzerinde Cumhuriyet’in 100’üncü yıl vurgusu olan ve çocukların ellerinde Türk bayrağını dalgalandırdığı resim çizdi. 7’nci sınıf öğrencisi Samet’in tebrik kartı şeklinde çizdiği resim, öğretmenleri aracılığıyla Rize Valisi İhsan Selim Baydaş’a iletildi. Vali Baydaş, duygulanıp, etkilendiği resmin valilik resepsiyon davetiyesi olmasını istedi. Vali Baydaş’ın talimatı ile matbaada çoğaltılarak davetiye dönüştürülen Samet’in resmi, ilgili davetlilere gönderildi. Vali Baydaş, öğretmeni ile makamında konuk ettiği Samet’e bilgisayar hediye edip, aldıkları kararı da kendisine sürpriz yaparak söyledi.

DHA


ETİKETLER Cumhuriyetİşitme EngelliResimRize Valiliği kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45