*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: TÜRBANLI ÜYE YİNE MECLİSE GELMEDİ  (Okunma sayısı 2365 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• Yönetici
  • Kahraman Üye
TÜRBANLI ÜYE YİNE MECLİSE GELMEDİ
« : 11 Mayıs 2009, 00:55:35 »

Melikgazi Belediye Meclisi’nin türbanlı üyesi, yine meclise gelmedi. 29 Mart Yerel Seçimleri’nde AK Parti listesinden Melikgazi Belediye Meclis Üyesi olarak seçilen Ayşe Baktır, seçimlerin ardından yapılan ikinci meclis toplantısına da katılmadı. Mazereti nedeniyle meclise katılmadığı belirtilen Baktır, yapılan seçimlerde hem Çevre Sağlık ve Eğitim Komisyonu hem de Hukuk Komisyonu’na seçildi.Melikgazi Belediye Meclisi Mayıs ayının ilk toplantısını Memduh Büyükkılıç başkanlığında gerçekleştirdi. Toplam 36 gündem maddesinin ele alındığı mecliste Çevre, Sağlık ve Eğitim Komisyonu; Hukuk Komisyonu ile Çiftçi Mallarını Koruma Meclisi üyelerinin seçimi yapıldı. Çevre Sağlık ve Eğitim Komisyonuna; Ahmet Hilmi Kürtüncü, Ayşe Baktır, Ergün Sezer, Özgül Ayhan ve MHP’den Mustafa Hashalıcı seçilirken, Hukuk Komisyonu’na Mehmet Savruk, Mehmet Berk, Hamdi Merkezo, Ayşe Batır ve MHP’den Mustafa Kayhan seçildi. Melikgazi Ziraat Odası üyelerinin de katıldığı mecliste Çiftçi Malları Koruma Meclisi Üyeleri de seçildi. Tek listenin oylandığı seçimlerde meclis, Mustafa Öcal, Hasan Nalbant, Mahmut Cebeci, Sinan Mutlu ve Mehmet Baykan’dan oluştu. Meclisi’nin son bölümünde Memduh Büyükkılıç, iki üyenin mazeretleri nedeniyle Meclise katılamadığını belirterek, izinli sayılmalarını oyladı. Katılmayan üyelerden biri önceki gün annesini kaybeden Mehmet Savruk diğeri ise türbanı nedeniyle meclise girmediği belirtilen Ayşe Baktır’dı. Baktır 29 Mart Yerel Seçimleri’nde Ak Parti’den meclis üyesi seçilmiş, o tarihten sonra yapılan ilk meclis toplantısına da katılmamıştı.   >>> kaytv