*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: CHP İL BAŞKANI ENVER ÖZDEMİR’DEN EĞİTİM-BİR SEN GENEL BAŞKANINA SERT YANIT  (Okunma sayısı 1964 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• Yönetici
  • Kahraman Üye

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özdemir, Eğitim-Bir-Sen’e Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu’nun “Allah CHP’nin tövbesini kabul etsin” şeklindeki açıklamasına sert tepki gösterdi. Özdemir, “ Sendikacılığı oyuncak sananlar, eğer üyelerinin haklarını savunacak ve demokratik taleplerini dile getireceklerse , başvuracakları yer iktidar partisidir “dedi. Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Enver Özdemir, Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu’nun “Allah CHP’nin tövbesini kabul etsin” şeklindeki açıklamasına sert tepki gösterdi ve “ Sendikacılığı oyuncak sananlar, eğer üyelerinin haklarını savunacak ve demokratik taleplerini dile getireceklerse , başvuracakları yer iktidar partisidir “dedi.CHP İl Başkanı Özdemir, CHP’nin tövbe etmesini gerektiren bir durumunun söz konusu olmadığını belirterek, “iktidar yandaşlığına soyunan sözde sendikacılar, geçmiş dönemlerde başörtüsü için sokaklara dökülüyorlardı.Şimdi de iktidarın bu işi çözemeyeceğini anlamış olmalılar ki, CHP’den yardım talebinde bulunuyorlar “ şeklinde konuştu.CHP İl Başkanı Enver Özdemir, açıklamasında daha sonra şu görüşlere yer verdi : “ Kamu çalışanlarının haklarını korumak, ekonomik ve sosyal taleplerini dile getirmek gibi bir görevi olan sendikalar, asli görevlerini bir kenara bırakarak, popülist söylemlerle iktidara ve taraftarlarına yaranma çabası içine girmişlerdir.İktidara şirin görünme gayreti ile, her konuda Cumhuriyet Halk Partisi’ne karşı bir davranış içine girmektedirler. Bu kişilerin sendikacı, temsil ettikleri kurumların da sendika olduğundan şüphe duymaktayız. Eğitim de fırsat eşitliğinden söz ederek, türban uygulamasına sözü getirmek ve bu konuda Cumhuriyet Halk Partisi’nden talepte bulunurken, asıl niyetlerini ortaya koymak isteyen sözde sendikacıların başvuracakları yer iktidar partisidir. Çünkü, bu sorunları çözeceklerini söyleyerek, insanlarımızın duygularını sömürerek iktidara gelen biz değiliz. Siyaseten de olsa, Cumhuriyet Halk Partisi’nin bu konuda tövbe edeceği bir nokta yoktur, sözüm ona sendikacıların duasına da ihtiyacı yoktur. Cumhuriyet Halk Partisi’ne, anneler günü kutlaması adı altında gerçekleşen anlamlı bir toplantı da bile söz söyleme cüreti bulan, böyle bir günde bile siyasal mesajlar verme gereği duyanların kafalarındaki gerçek düşünce bellidir. İlkeleri ile, çağdaşlaşma anlayışı ile Cumhuriyet Halk Partisi ne yaptığının bilincindedir. Kaldı ki, CHP’nin uygulamalarını eleştirebilecek en son kişiler Sayın Gündoğdu gibilerdir. Bu arkadaşların CHP ‘ye akıl vermesi boylarını aşar. Onlar, kendi üyelerinin içinde haksız uygulamalara maruz kalanları, onların haklarını savunmasını bekleriz. İktidar sözcülüğüne soyunmak, gerçek anlamda sendikacılık yapmaya çalışan diğer sendikalara da kötü örnek oluşturmaktadır. Eğitim Bir-Sen’in Genel Başkanı’nı ve diğer yetkililerini kendi görevlerini yapmaya davet ediyor, partimiz ile ilgili açıklamaları nedeniyle de kınadığımızı belirtmek istiyorum.” >>> kaytv