*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: SENDİKA BAŞKANLARI YARGILANMASIN!  (Okunma sayısı 1797 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• Yönetici
  • Kahraman Üye
SENDİKA BAŞKANLARI YARGILANMASIN!
« : 21 Mayıs 2009, 23:29:54 »

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün kayıp trilyon davasından yargılanması yönündeki kararın yankıları devam ediyor. Farklı kesimlerden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yargılanamayacağı yönünde görüşler gelirken, bu görüşlere Türk Eğitim Sen 2 Nolu Şube Başkanı Ali İhsan Özttürk’ten tepki geldi. Öztürk, milletvekili ve cumhurbaşkanının da seçimle göreve geldiğini belirterek, seçimle göreve gelen sendika başkanlarının da yargılanmaması gerektiğini öne sürdü. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün kayıp trilyon davasından yargılanıp yargılanamayacağı konusu başta hukukçular olmak üzere toplumun farklı kesimlerinde iki farklı görüşün ortaya çıkmasına neden oldu. Cumhurbaşkanı Gül’ün yargılanamayacağı görüşünü savunlanlara ise Türk Eğitim Sen 2 Nolu Şube Başkanı Ali İhsan Öztürk’ten tepki geldi. Yazılı bir açıklama ile görüşlerini kamuoyu ile paylaşan Öztürk, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Cumhurbaşkanı yargılanamaz… Milletvekili yargılanamaz…O yargılanamaz, bu yargılanamaz...Kim yargılanır? Gariban vatandaş yargılanır… Hani kanun önünde her vatandaş eşitti?! Sahi "vatandaş" deyince vatandaş kavramının içinde sadece gariban insanlar mı bulunmaktadır? Cumhurbaşkanı, milletvekili... bu vatanda yaşamıyorlar mı? Onlar bu vatanın sahipleri de garibanlar bu vatanda sığıntı mı? Sürekli olarak bize kralların devrildiği, krallıkların yıkıldığı söylenir dururdu... Artık cumhurun sesi yükselecek deniyordu... Yani bunların hepsi yalan mıydı? Yalan değilse sendika başkanları da yargılanmamalı... Evet, sendika başkanları da yargılanmamalı... Neden mi? Cumhurbaşkanı seçimle işbaşına gelmiyor mu? Geliyor. Milletvekili seçimle işbaşına gelmiyor mu? Geliyor. Sendika başkanı seçimle işbaşına gelmiyor mu?Geliyor. Eee! O zaman seçimle gelenler yargılanamıyorsa sendika başkanları neden yargılansınlar ki!?... Onlar da yargılanmamalı… Hatta bilumum dernek, vakıf... seçimle işbaşına gelen ne kadar başkan varsa hiçbiri yargılanmamalı... Ya herkes yargılanmalı ya da hiç kimse yargılanmamalı... Ya Herkese Dokunulmalı Ya Bana Da Dokunulmamalı...”>>>kaytv