*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Metin Sabancı Okulları’nın 2014 Yaz Programı Başlıyor  (Okunma sayısı 1526 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• Yönetici
  • Kahraman Üye
Metin Sabancı Okulları’nın 2014 Yaz Programı Başlıyor

Metin Sabancı’nın bağışıyla Sabancı Vakfı tarafından, bir veya daha fazla engeli olan Cerebral Palsy’li çocuklar ile çeşitli nedenlerle öğrenme güçlüğü çeken çocukların eğitimi için yaptırılan Metin Sabancı Anasınıfı ve İlköğretim Okulları’nın 2014 yılı yaz okulu programı başlıyor.

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı (TSÇV) çatısı altında faaliyet gösteren Metin Sabancı Anasınıfı ve İlköğretim Okulları’nda yaz okulu, 30 Haziran – 25 Temmuz 2014  tarihleri arasını kapsıyor.

Yaz okulunda, Metin Sabancı Anasınıfı ve İlköğretim Okulları’nın uzman eğitimcileri tarafından hazırlanan eğitim programı izleniyor, çocuklar yoğun geçen eğitim-öğretim yılının ardından eğlenerek öğrenmeye devam ediyorlar.

Yaz okulu programı kapsamında çocukların; bir yandan planlı bir şekilde eğitimlerine devam etmelerini sağlanırken diğer yandan da spor ve sanatla iç içe olmalarına olanak sunuluyor.  Yaz okulunda, çocukların, farklı fiziksel ve sosyal beceriler kazanmaları, ilgi ve yeteneklerini keşfetmeleri, arkadaşlık duygularını geliştirerek yeni dostluklar kazanmaları ve takım çalışması alışkanlığı ile birlikte üretmenin keyfini yaşamaları hedefleniyor. Bununla beraber, çocukların zamanlarını planlamayı öğrenmeleri, beslenme ve kişisel bakım alışkanlıklarını kazanmaları, düzenlenen oyunlardan yola çıkarak kazanmayı ve kaybetmeyi kişiliklerinde dengeli bir biçimde yaşayabilmeleri de yaz okulu programı çalışmalarının içinde yer alıyor.

Yaz okulu programı hafta içi her gün saat 09:00’da başlıyor ve 15:30’da sona eriyor. Yaz okulunun ücreti ise 1.600 TL olarak belirlendi.

Metin Sabancı Anasınıfı ve İlköğretim Okulları Hakkında:

Dünyadaki özel gereksinimliler için eğitim veren okullar incelenerek iki yıllık kapsamlı bir araştırma sonucunda hazır hale getirilen Metin Sabancı Okulları, özel hazırlanan eğitim kılavuzu ile özel gereksinimli çocukların eğitiminde tek kurum olarak yerini alıyor. Okulda özel donanımlı sınıflarda, MEB müfredatına paralel olarak bireysel ve grup eğitim programları, konusunda uzman eğitim ve destek hizmetler kadrosu tarafından veriliyor. Ataşehir’de, 3 bin 700 m2 kapalı alanda eğitim veren okulda etkinlikler ve destek hizmetler olarak; Psikolojik Danışmanlık Hizmeti, Müzik ve Resim Atölyeleri, Sanat Atölyeleri, Beden Eğitimi ve Spor Çalışmaları, Mutfak Atölye Çalışmaları, Gereksinime Bağlı Destek Hizmetler, Öz Bakım Desteği ile Gezi ve Katılımlar öğrencilerle ailelerine sunuluyor.   

Cerebral Palsy Hakkında:

Cerebral Palsy, hareketi programlayan, hareketi başlatan, hareketin düzenli olmasını sağlayan beyin ve beyincikteki bozuklukların neticesinde oluşan durumdur. CP, ilerleyici değildir, hasarın beyin veya beyinciğin sağlam kalmış alanlarında eğitim ve rehabilitasyon uygulanarak işlevsellik kazandırılır.

25.06.2014 - Yaşadıkça

Anahtar Kelimeler : Zamanı kaldırınca aynı andayız.