*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Yenimahalle Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Farkını Ortaya Koydu  (Okunma sayısı 1060 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• Yönetici
  • Kahraman Üye
Yenimahalle Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Farkını Ortaya Koydu

Yenimahalle Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü 28 Mart-2 Nisan 2018 tarihlerinde İsveç'te yapılan ' Malmö Inter Cup' turnuvasında farkını ortaya koydu. Türk Kadın Goalball Milli Takımında Yenimahalle Belediyesi'nin gol kraliçesi Sevda Altunoluk, 39 gol atarak 9'uncu kez gol kraliçesi oldu.

Yenimahalle Belediyesi, "Malmö Inter Cup" turnuvasına milli sporcuları Sevda Altunoluk, Neşe Mercan ve Sevtap Altunoluk'la katıldı. Türk Kadın Goalball Milli Takımı önce İngiltere'yi 11-3, ardından ABD'yi 9-8, Kanada'yı 11-3, İsveç'i 10-3 ve Brezilya'yı da 4-3 mağlup etti. Rusya ile final oynayan Türk Milli Takımı, Rusya'ya finalde 7-6 yenilerek turnuvayı 2'inci tamamladı.

Sevda Altunoluk ise 39 gol atarak 9'uncu kez gol kraliçeliğine adını yazdırdı.

Hem Milli Takımımızın hem de bizim kızımızın başarısıyla göğsüm kabardı diye konuşan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Engelli sporcularımızın ve vatandaşlarımızın her zaman destekçisiyiz. Yenimahalle'de engel yok. Onların her bir başarısı bizlere gurur veriyor. İnanıyorum ki başarıları artarak devam edecek. Yenimahalle Belediyesi olarak spor yapmak isteyen her bireyimizin yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.

12.04.2018 - DHA

Etiketler : Camlar Altinda Helkeler kolunda Bir sevda diyorlar Ali Sultan ve Sevda Sultan Kara bulut Sazimda tel kalmadi Niye inkar ettin Azrail gelmis Bana oyle bakma bacim Yurdum viran oldu daglar