*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: ADAY OLANLAR TEHDİT EDİLİYOR  (Okunma sayısı 4186 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • Yönetici
  • Kahraman Üye
  • *****
  • İleti: 5476
ADAY OLANLAR TEHDİT EDİLİYOR
« : 23 Kasım 2011, 19:05:30 »


- Kayseri Gençlik Tek Ses Platformu üyeleri düzenledikleri basın toplantısı ile Erciyes Üniversitesi'nde yapılacak olan Öğrenci Konseyi seçimlerinin demokratik ortamda yapılmadığı iddiasında bulundu. Platform adına konuşan Abdullah Öztürk, Öğrenci Konseyi'ne aday olanların tehdit edildiğini ileri sürdü.

Düzenlenen basın toplantısında, platform adına konuşan temsilci Abdullah Öztürk, “Kayseri Gençlik Tek Ses Platformu olarak, öncelikli hedefimiz, Kayseri'deki gençlerin yaşadığı sorunlara çözüm üretmek, herkesin sesini duyurmasına yardımcı olmak ve kamu vicdanının sesi olmaktır” dedi.

 

Türkiye'deki gençlik politikalarına katkıda bulunmak istediklerini ve gençlerin daha iyi şartlarda yaşamasını, iyi eğitim almasını sağlamak adına çalışacaklarını bildiren Öztürk, “Bu bağlamda yaptığımız ilk çalışma anayasa çalışmasıdır. Önümüzdeki süreçte yapılacak olan sivil anayasa için bir çalışma başlatılmış, anayasa komisyonu kurulmuş ve platform bünyesindeki kurumların temsilcileri anayasa önerilerini dile getirmiştir” ifadesinde bulundu.

 

Öztürk, açıklamaya şu şekilde devam etti:

 

“Kayseri Gençlik Tek Ses Platformu'nun mevcut gündem maddesi ise Anadolu'nun kalbi olan Kayserimizin adeta gözbebeği niteliğindeki Erciyes Üniversitesi'nde 22-24 Kasım 2011 tarihlerinde yapılacak olan Öğrenci Konseyi Seçimleridir. Üzücü olan durum ise bu seçimlerin demokratik bir ortamda yapılmıyor olmasıdır. Gençlik Tek Ses Platformu'nun bu bağlamda yapmış olduğu 2. çalışma Erciyes Üniversitesi Öğrenci Konseyi Değerlendirme Anketidir. Üniversitemizde uzun süreden beri var olan bir sorun durumundaki Öğrenci Konseyi'nin halini anlamak ve gözler önüne sermek için yaptığımız bu çalışmadan aldığımız sonuçlar ne yazık ki olumsuz bakış açısını ve iddiaları doğrular niteliktedir.

 

Ne yazık ki, adaylar en temel hakları olan propagandalarını yapamamakta, afişlerini asamamakta ve hatta seçimlere katılmamaları konusunda tehditler almaktadır. Yaptığımız anket çalışmasında elde ettiğimiz veriler durumun ciddiyetini açıkça gözler önüne sermektedir. Bütün bu çalışmaları öncelikle Erciyes Üniversitesi Rektörü Sayın Fahrettin Keleştemur'a iletilmiş, kendisi çalışmalarımızı takdir etmiş ve seçimlerin demokratik bir şekilde geçmesi için destek vereceklerini belirtmiştir. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız ve AK Parti Kayseri Milletvekilleri farklı kurumlardan oluşan Gençlik Tek Ses Platformumuzun büyük bir başarıya imza attığını ve bu çalışmaların Türkiye'ye örnek olması gerektiğini söylemişlerdir.”

kayserihaber.com.tr