*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Görevlileri İşaret Dili Öğrendi  (Okunma sayısı 1715 defa)

Çevrimdışı Kayseriengelliler

• Yönetici
  • Tam Üye
Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Görevlileri “İşaret Dili” Öğrendi

Yozgat Bozok Üniversitesi Çekerek Fuat Oktay Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğretim görevlileri, işitme engelli öğrenci ve vatandaşlarla daha iyi diyalog kurabilmek için “işaret dili” öğrendi.

Yüksekokul Müdür Vekili Öğretim Görevlisi Tekin Güler, “Engel-Siziz” projesi kapsamında açılan kursa katılan öğretim elamanlarının işaret dilini öğrendiğini söyledi.

Güler, yüksekokul bünyesinde işitme engelli öğrenci olmadığını ancak ilerleyen dönemlerde olmayacak anlamına gelmediğini aktaran Güler, “Yüksekokulumuza gelecek öğrencilerimize yardımcı olmak ve onların daha iyi eğitim almalarını sağlamak amacıyla işaret dili eğitimini aldık. Bunun toplumsal tarafını da düşünürsek ilçemizde ve etrafımızda bulunan işitme engelli kardeşlerimiz ile daha güçlü, sağlıklı bir iletişim kurabilmek ve onların toplumun bir parçası olduğunu hatırlatmak ve bunu onlara hissettirmek için işaret dili eğitimini aldık.” ifadelerini kullandı.

Güler, işaret dili eğitimini başarı ile tamamlayan öğretim görevlilerine sertifika verildiğini ifade etti.

AA