*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Paralimpik Oyunları’nda 4 Milli Yüzücümüz Finalde!  (Okunma sayısı 1027 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• Yönetici
  • Kahraman Üye
Paralimpik Oyunları’nda 4 Milli Yüzücümüz Finalde!

Yüzmede kadınlar 100 metre sırtüstü S2 kategorisinde Elif İldem, 200 metre serbest S5 kategorisinde Sümeyye Boyacı ve Sevilay Öztürk finale çıktı. Erkekler 200 metre serbest S5 kategorisinde de Koral Berkin Kutlu finale adını yazdırdı.

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nın ilk gününde yüzmede kadınlar 200 metre serbest S5 kategorisinde milli sporcular Sümeyye Boyacı ile Sevilay Öztürk finale yükseldi.

Tokyo Su Sporları Merkezi’nde gerçekleşen yüzme yarışlarında Sevilay Öztürk ilk, Sümeyye Boyacı ise ikinci seride seçmelerde mücadele etti. Sevilay Öztürk, serisinde 3.17.30’luk zamanıyla 5 sporcu arasından 4. oldu. Sümeyye Boyacı ise 3.15.75’lik derecesiyle 6 sporcu arasından 4. sırayı elde etti.

Genel klasmanda 11 sporcu arasında ilk 8’e girmeye başaran milli sporculardan Sümeyye 7’nci, Sevilay ise 8’inci olarak final bileti aldı. Milli sporcuların yer alacağı final yarışı TSİ 14.08’de başlayacak. Yüzmede erkekler 200 metre serbest S5 kategorisinde Koral Berkin Kutlu, finale çıktı

Kadınlar 100 metre sırtüstü S2 kategorisinde Elif İldem de finale adını yazdırdı. Tokyo Su Sporları Merkezi’nde gerçekleşen yüzme yarışlarında İldem, seçmelerde ilk seride yarıştı. Elif İldem, serisinde 4 sporcu arasında 3.16.84’lük derecesiyle 4. oldu. Toplam iki seride 9 sporcunun yer aldığı ve ilk 8’in finale çıktığı seçmede genel sıralamada 8. olan Elif İldem, finalde yarışmaya hak kazandı.

AA

ETİKETLER Koral Berkin KutluSevilay ÖztürkSümeyye BoyacıTokyo 2020 Paralimpik Oyunları Yüzme Gün doğumunda, bir manzarada, arkadaşlarının dostluğunda, küçük bir çocuğun gözlerinde beni okuyamıyorsan, henüz yazının bilinmediği devirlerde benim adıma yazıldığı iddia edilen hiçbir kitapta beni bulamazsın