*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Kayseri de Tekerlekli sandalye için mavi kapakları nereye gönderebiliriz?  (Okunma sayısı 519 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • Yönetici
  • Kahraman Üye
  • *****
  • İleti: 5476
Kayseri de Tekerlekli sandalye için mavi kapakları nereye gönderebiliriz?

KAYSERİ : Merhabalar, İsmim Ömer Yıldız, ben ve bir grup gönüllü olarak engelli kardeşlerimize tekerlekli sandalye, akülü sandalye almak için mavi kapak biriktirmeye karar verdik. Bir süredir mavi kapakta topluyoruz. Şu an elimizde 3-4 çuval mavi kapak oluştu. Ancak mavi kapak toplama kampanyasına dair aklımızda bazı sorular var. Daha doğrusu bazı duyumlarımız oldu bunlar ne kadar doğru bu konuda bilgi almak istiyoruz.

Buna göre;

Mavi kapak toplama kampanyası halen devam ediyor mu?
Topladığımız mavi kapakları nereye (nerelere) gönderebiliriz?

Sizin gibi birçok insan toplanan mavi kapakları nereye teslim ederiz sorusunun yanıtını merak etmekte. Toplanan mavi kapakların teslim edileceği birçok adres bulunmakta. Bunlardan biride bizimde bazı projelerde ortak çalıştığımız, ulusal basında ve TV kanallarında haberleri yapılan ve kayseri engelliler derneği  0533 392 33 88  Ömer başkan gönüllülerden gelen mavi kapakları değerlendirip yüzlerce insana tekerlekli sandalye alımında büyük emeği olan, Ömer YAZICI gönderebilirsiniz.

kayseri engelliler derneği  iletişim adresleri: Yeşil Mah Nazik sk No:86 kocasinan kayseri Kargo ve elden teslim adresi
Kaç mavi kapak bir tekerlekli sandalye veya akülü sandalye alır?
Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

CEVAP: Merhabalar  Ömer Yıldız Bey öncelikle sizi ve sizin nezdiniz de bu güzel sosyal sorumluluk projesinde yer alan diğer gönüllü kişileri tebrik etmek isteriz. Ne yazık ki ülkemizde birçok engelli ekonomik zorluk nedeniyle engelli bireylere hareket kabiliyeti sağlayan tekerlekli sandalye gibi medikal ürünleri alamıyor.

Bu anlamda mavi kapak kampanyası gibi sosyal sorumluluk kampanyaları sayesinde birçok ihtiyaç sahibi engelli tekerlekli sandalyeye kavuşmuştur. Bu genel bilgiler ışığında sırasıyla sorularınıza yanıt vereyim.

MAVİ KAPAK KAMPANYASI DEVAM EDİYORMU?
Mavi kapak toplama kampanyası halen devam etmektedir. Kampanyaya dair basında bazı suiistimallerin olduğuna dair haberler yapılsa da bu kampanya gönül vermiş iyi yürekli binlerce insan sayesinde kampanya ayakta durabiliyor.

MAVİ KAPAKLARI NEREYE GÖNDERECEĞİZ?

KAÇ MAVİ KAPAK BİR TEKERLEKLİ SANDALYE ALIR?

30 Bin damacana kapağı bir tekerlekli sandalye alırken, 200 bin küçük şişe kapağı bir tekerlekli sandalye almaktadır. Bu arada kapakların ezilmiş kırılmış olmasının hiçbir önemi yoktur.