*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon Numaramız 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon Numaramız 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Yatakta söylenmemesi gereken sözler  (Okunma sayısı 3064 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • Yönetici
  • Kahraman Üye
  • *****
  • İleti: 5049
Yatakta söylenmemesi gereken sözler
« : 06 Ocak 2013, 15:01:08 »


Seksten soğutan, libidoyu düşüren, kendine güveni ortadan kaldıran “yasak” sözler...

Seks esnasında konuşmak, seksi sözler fısıldamak, partnerinizi kendi zevk noktalarınıza doğru yönlendirmek güzel. Ama bir de bu sevişme esnasında yapılan konuşmaları birer uyarıya, azarlamaya dönüştürmek var. İşte o sözler “yasaklı” olanlar. Çünkü onlar seksten soğutan, libidoyu düşüren, kendine güveni ortadan kaldıran cümleler…

“Bu kadar mıydı?”

Cinsel organının boyutundan tam olarak memnun kalmasanız da bunu belli etmemeniz gerekiyor. Büyüklükle ilgili her türlü olumsuz ifade partnerinizin libidosunu anında indirir. Şaka yoluyla bile yapılsa, bu tür bir cümle aklından asla silinmeyecektir.

“Burnundan nefes alabilir misin?”

Ağzının kötü koktuğunu ona bu şekilde ifade etmek kendini kötü hissetmesini sağlayacaktır. Tamam, ağız kokusu sizi rahatsız ediyor olabilir ama bu ifadeyle onun konsantrasyonunu tamamen bozabilirsiniz.

“Göbeğime/selülitlerime bakma!”

Herkesin kendine göre bir kusuru vardır, ama sevişme sırasında ilgiyi onun üzerinde toplamak hiç de isabetli bir karar değildir. Bu yüzden sevgiliniz sizi önyargılı ve saplantılı biri olarak değerlendirecektir. Seks esnasında sizin kusurlarınızı değerlendirmek aklına bile gelmez.

"Bitti mi?"

Sevişmeden hiç zevk almadığını belirten kadının şikayetidir bu söz. Bir an önce bitse de gitsek anlamında… Bu, erkeğin devam etme potansiyeli olsa bile tüm şevkini kıran, onu sevişmeden soğutan bir yaklaşımdır. Oysa sekste partneri yüreklendirmek önemlidir.

“Neden bu kadar suskunsun?”

Yatakta çok suskun kalan erkekten genelde şüphe duyulur. Gerçekten orada olup olmadığı merak edilir. Nedenini sormak olaya eleştirel bir yön verir. Bunu sormak yerine çeşitli pozisyonlardan hoşlanıp hoşlanmadığını sorun, daha iyi.

"Işıkları kapatsak?"

Özgüvensiz kadınların tekerlemesidir. Oysa erkekler özgüvenli kadınları daha çekici bulur. Yatak odası her iki tarafın da en çıplak olduğu yerdir. Birbirinize karşı en açık olduğunuz ya da olmanız gereken. Saklayacak neyiniz var ki? Fiziksel kusurlar mı? Boş verin, görmeyecektir bile.

Makyajımı bozmamaya çalış, olur mu?

Erkek için en sinir bozucu uyarılardandır. Evet, bakımlı olmaya her zaman özen gösterebilirsiniz ama yatakta makyajın ne işi var? Hem üstelik kendinizi zevkin kollarına bıraktıktan sonra o makyaj yeniden yapılamaz mı?

“Telefonuma bakmam gerekiyor”

Bırakın telefon çalsın! Sevişme esnasında kulaklarınızı dış dünyaya kapatın. Harika bir sevişmenin ortasında birden o dış dünyaya kulak verip telefonla gündelik meseleleri konuşmak kadar sevişmeden soğutan bir şey olamaz. Aynı şeyi partnerinizin de size yaptığını düşünün!
“Beni bunun için mi uyandırdın?”

“Berbat bir sevişmeydi” demek gibi bir şey. Her sevişmeden eşit şekilde tatmin olamayabilirsiniz ama bunu söylemenin de kibar bir yolu olmalı.

“Orama dokunma acıyor, buramı elleme ağrıyor”

Seks esnasında partneri yönlendirmek, onu zevk noktalarınıza ulaştırmak önemli. Ama bundan aşırı müdahaleyi kast etmiyoruz. Zira “sen bilmezsin, ben sana söyleyeyim” tarzı yönlendirme, erkeğin yatakta kendine güvenini söndürür.


PUDRA.COM