*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: GÜL, HATIRASI!  (Okunma sayısı 1657 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• Yönetici
  • Kahraman Üye
GÜL, HATIRASI!
« : 09 Ağustos 2009, 21:18:34 »

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Atatürk Spor Kompleksi’nde incelemelerde bulundu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın aksine stadyumda penaltı çekmeyen Gül, penaltı için getirilen futbol topuna da sadece imza atmakla yetindi. GÜL; ATATÜRK SPOR KOMPLEKSİNİ GEZDİ Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Atatürk Spor Kompleksi’nde incelemelerde bulundu. İlk olarak yüzme havuzunu gezen Gül, havuzda eğitim gören yaz okulu öğrencileriyle yakından ilgilendi. Çocuklara, “Sizlerden gelecekte şampiyonluklar bekliyorum” diyen Gül, yüzme havuzu incelemelerinin ardından Kadir Has Stadyumu’nu gezdi. Gördüğü stadyumlar içersinde en güzelinin Kadir Has olduğunu ifade eden Gül, “Ülkemizde ne inşaatlar gördük, 15-20 senede tamamlanan. Kısa sürede böyle güzel bir stadyumun yapımında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ben İstanbul’daki Kültür Merkezi’nin inşaatını biliyorum. Uzun yıllar tamamlanamadı. Böylesine güzel bir stad hayırlı olsun” dedi. Kayseri’de oynanması beklenen Türkiye-Ermenistan Milli Takımları arasındaki maç ile ilgili bir soruyu da cevaplayan Gül, “Benim bu konuda bir girişimim yok. Bu tamamen Futbol Federasyonu’nun kararıdır” diye konuştu. Yaptığı açıklamaların ardından 33 bin kişilik stadyumun tribünlerini gezen Gül, daha sonra Başkan Özhaseki'den ve stadın mimarı Bahadır Kul'dan bilgiler aldı. Diğer yandan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın aksine stadyumda penaltı çekmeyen Gül, penaltı için getirilen futbol topuna da sadece imza atmakla yetindi.>>>kaytv