*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Diyaliz Hastasının İmdadına Ambulans Yetişti  (Okunma sayısı 4118 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • Yönetici
  • Kahraman Üye
  • *****
  • İleti: 5483
Diyaliz Hastasının İmdadına Ambulans Yetişti
« : 10 Nisan 2013, 18:55:26 »


Diyaliz Hastasının İmdadına Ambulans Yetişti

Hakkari'nin Bay köyünde oturan diyaliz hastası 8 çocuk annesi, 75 yaşındaki Şemsi Beyter'in imdadına paletli kar ambulansı yetişti.

Hakkari'nin Bay Köyü'nde oturan diyaliz hastası 8 çocuk annesi, 75 yaşındaki Şemsi Beyter'in imdadına paletli kar ambulansı yetişti. 1 saatlik zorlu bir yolculuğun ardından HakkariDevlet Hastanesi hemodiyaliz servisine kaldırılan Beyter'in yakınları sağlık ekiplerine teşekkür etti.

Hakkari'ye 20 kilometre uzaklıkta bulunan Bay Köyü'de oturan diyaliz hastası Şemsi Beyter, köy yolunun kardan kapalı olması nedeniyle acil yardım isteminde bulundu. Bunun üzerine köye gönderilen İl Özel İdaresi karla mücadele ekipleri, yer yer 1.5 metre karla kaplı köy yolunu ulaşıma açtı. Yolun açılması ardından Yağan ikinci kar yağışı nedeniyle araçların çıkamadığı köye, paletli kar ambulansı gönderildi. 112 Acil Sağlık Hizmetleri ekibi, dialize girmesi gereken Şemsi Beyteri, 1 saatlik zorlu yolculuktan sonra Hakkari Devlet Hastanesi'e ulaştırdı.

Akşam saatlerine kadar diyalizde kalan Beyter, yine aynı araçla köye götürüldü. Sağlık ekipleri tarafından köyü götürülen Beyter, evinin yakınında ise paletli ambulanstan indirilip yakınları tarafından sırtlanarak evine taşındı. Beyter'in oğlu Nedim Beyter, 4 yıldan bu yana diyaliz hastası olan ve haftanın 3 günü diyalize girmesi gereken annesi için seferber olan sağlık ekiplerine teşekkür etti. Hakkari'de 3 günden bu yana aralıksız Yağan kar nedeniyle özellikle hastası olan köylerde büyük sıkıntı çekildiğini, 112 Acil Sağlık Hizmetleri'ne ait paletli kar aracı sayesinde bu sıkıntısının önüne geçildiği belirtildi.

yuksekovaguncel.com