*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Bacağını Kaybeden Ceren Eğitimden ve Voleyboldan Kopmadı  (Okunma sayısı 1032 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• Yönetici
  • Kahraman Üye
Bacağını Kaybeden Ceren Eğitimden ve Voleyboldan Kopmadı

Gaziantep’te, 1 yıl önce geçirdiği trafik kazası nedeniyle sağ bacağını kaybeden lise öğrencisi Ceren Özçelik (16), ne eğitim hayatından ne de çok sevdiği voleyboldan vazgeçti. Oturarak Voleybol Kadın Milli Takımı’na seçilip, Aksaray’daki kampta ter döken Özçelik, “Spor yapmak beni hayatta tutuyor ve bana yaşam amacı oluyor. Sürekli dışarı spor yapmaya çıkıyorum. Spor yapmak bana ayrı bir enerji veriyor” dedi.

Gaziantep Servi Erdemoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, 5 yıldır okul takımında voleybol oynayan 12 sınıf öğrencisi Ceren Özçelik, 2021’nin Eylül ayında geçirdiği trafik kazası nedeniyle sağ bacağını kaybetti. Tedaviye alınan Özçelik, 10 ay gibi kısa sürede kendisini toparlayıp, kesilen bacağına rağmen voleybolu bırakmadı. Özçelik, bedensel engelli sporcuların yer aldığı Oturarak Voleybol Kadın Milli Takımı’nda mücadele vermeye başladı.

DHA

ETİKETLER Ceren ÖzçelikEngelliMilli TakımOturarak Voleybol Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45