*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Hastanede Yaşlı Kadına Eziyet Eden Sağlık Çalışanları Serbest Bırakıldı  (Okunma sayısı 201 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • Yönetici
  • Kahraman Üye
  • *****
  • İleti: 5400
Hastanede Yaşlı Kadına Eziyet Eden Sağlık Çalışanları Serbest Bırakıldıİstanbul Ataşehir’de hasta kadının yüzüne para atarak kötü muamelede bulunan 4 kişi yapılan tutukluluk incelemesinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ataşehir İçerenköy’de özel bir hastanede, hasta kadını korkutup yüzüne para atan sağlık çalışanları adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Yatağa bağımlı yaşlı bir hastanın, sağlık görevlileri tarafından hakarete uğradığı ve yüzüne para atıldığı görüntüler kamuoyunda tepkiyle karşılanmıştı.

Ardından hastanenin faaliyetleri durdurulurken, olaya karıştığı tespit edilen 9 kişi gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edilen şüphelilerden 4’ü tutuklandı. Diğer 5 şüpheliden 3’ü adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, 2 şüpheli savcılıktan serbest bırakıldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından faaliyetleri durdurulan hastane 27 gün sonra 3 Kasım tarihinde yeniden hasta kabulüne başladı.

“Adli Kontrolle Serbest”

Tepki çeken görüntülerin ardından 4 şüpheli 6 Ekim tarihinde tutuklanmıştı. 4 tutuklu sanık için sulh ceza hakimliği tarafından aylık tutukluluk incelemesi yapıldı.

İnceleme sonunda Ali Erata, Emrah Örgün, İlknur Kaya ve İrem Aysime Erol’un haftada bir gün imza atma şeklindeki adli kontrol şartıyla yaklaşık 3 ay sonra serbest bırakılmalarına karar verildi.

DHA


ETİKETLER Adli KontrolAtaşehirHasta KadınİçerenköyİstanbulSağlık BakanlığıSağlık GörevlisiYaşlı Kadın kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45