*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Özel Gereksinimli Depremzedeler İçin İletişim Panoları Hayat Kurtarır  (Okunma sayısı 730 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • Yönetici
  • Kahraman Üye
  • *****
  • İleti: 5483
Özel Gereksinimli Depremzedeler İçin İletişim Panoları Hayat KurtarırHer zaman belirtiyoruz: her iletişim değerlidir. İçinden geçtiğimiz deprem felaketi gibi olağanüstü durumlarda iletişim hayat kurtarır.

Depremden etkilenenler arasında konuşamayan otizmliler, iletişim güçlüğü olan engelliler, ana dili Türkçe olmayanlar, fiziksel veya psikolojik travmalara bağlı olarak sözel iletişim kurmakta zorlanan çocuklar ve yetişkinler de var. Bu kişilerin iletişimini kolaylaştırmak amacıyla “Acil Durum İletişim Panosu” ve “Hasta ve Yaralı İletişim Panosu” hazırladık. Aileler, arama-kurtarma çalışmalarında yer alan gönüllü ve profesyoneller, ilk yardım ekipleri, doktorlar veya olay yerine intikal eden herkes çeşitli gerekçelerle sözlü iletişim kurmakta zorlanan kişilerin ihtiyaçlarını anlamak amacıyla bu panoyu kullanabilir.

Konuşmayan / Konuşamayan Depremzedeler İçin İletişim Panoları için TIKLAYINIZ

Bu pano yardımıyla alternatif iletişimden faydalanarak sözel iletişim kurmakta zorlanan çocuk ve yetişkin depremzedelerin iletişim imkanlarını çeşitlendirebilirsiniz. Bu pano aynı zamanda yabancı arama-kurtarma ekiplerinin depremzedelerle temel iletişimini sağlamak amacıyla da kullanılabilir.

Panoların kullanımı hakkında sorular sormak ve destek almak için alternatifiletisimdkt@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.

merhabaspektrum.com


ETİKETLER Arama KurtarmaDepremİletişimKonuşma EngelliOtizm Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45