*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Sefa Yurtkölesi Tekerlekli Sandalyesiyle Yardım Taşıdı  (Okunma sayısı 459 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • Yönetici
  • Kahraman Üye
  • *****
  • İleti: 5476
Sefa Yurtkölesi Tekerlekli Sandalyesiyle Yardım TaşıdıAntalya’ya gelen depremzedelerin kayıt yaptırıp, ihtiyaçları karşılandıktan sonra konaklayacağı tesise yönlendirildiği spor salonundaki çalışmalara gönüllü katılan bedensel engelli şampiyon yüzücü Sefa Yurtkölesi (28), akülü tekerlekli sandalyesiyle yardım kolisi taşıyarak taşıyamadıklarını da aracıyla iterek çalışmalara destek veriyor. İşte haberin detayları geliyor…

Sefa Yurtkölesi spor salonu içinde akülü sandalyesinde otururken.

Trombositopeni-radius yokluğu (TAR) sendromu kaynaklı kemik eksikliği nedeniyle kol ve bacaklarını büyük ölçüde kullanamayan Sefa Yurtkölesi, lisede beden eğitimi öğretmeninin yönlendirmesiyle yüzme sporuna başladı. Yüzmeyi öğrendikten 2 ay sonra katıldığı organizasyonda Türkiye şampiyonu olan Yurtkölesi, 2014’te milli takım kampına davet edildi. Başarısıyla antrenörlerinin dikkatini çeken Yurtkölesi, aynı yıl Brezilya’da düzenlenen Bedensel Engelliler Yüzme Şampiyonası’nda 50 metre kurbağalamada altın, kelebek 50 metrede bronz madalya kazandı.

Yardım ekibinde görevli kişilerin arasında bir kadın yardım kolisini Sefa Yurtkölesi'ne veriyor.

YARDIM GÖNÜLLÜSÜ

Bedensel engelli birey olarak sporla yaşama tutunan Sefa Yurtkölesi, ulusal müsabakalarda da derece elde etti. Başarısıyla ailesinin gururu olan Yurtkölesi, pandemi sürecinde sportif organizasyonların gerçekleştirilmemesi ve kanser rahatsızlığı olan babasını kaybetmenin üzüntüsüyle spora ara vermek zorunda kaldı.

Engelli Yüzücü Sefa Yurtkölesi akülü sandalye içinde oturup kucağında bulunan koliyi taşıyor.

Bireysel antrenmanlarını sürdüren Yurtkölesi, ilerleyen günlerde gerçekleştirilecek şampiyonalarda derece elde etmeyi hedefliyor. Geçen yıl Manisa’dan Antalya’ya yerleşen Yurtkölesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde gençlere yönelik faaliyetlerde görev alıyor.

Engelli sporcu Sefa Yurtkölesi yanında boyama yapan kızı izlerken gülüyor.

Sefa Yurtkölesi, Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası kente gelen afetzedelere destek için Antalya Spor Salonu’ndaki çalışmalara katıldı. Depremzedelerin ihtiyaçlarına yardım amacıyla çalışmalara gönüllü katılan Yurtkölesi, günün büyük bölümünü merkezde geçiriyor.

DHA


ETİKETLER Engelli SporcuSefa YurtkölesiTekerlekli SandalyeYardım Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45