*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Malatya’da SMA Hastası Destan Duru Çadırda Yardım Bekliyor  (Okunma sayısı 969 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • Yönetici
  • Kahraman Üye
  • *****
  • İleti: 5483
Malatya’da SMA Hastası Destan Duru Çadırda Yardım BekliyorMalatya’da bulunan ve 8 yıllık Prestij Vadi Konutları’ndaki evleri depremde ağır hasar gören Evren ailesi, çadırda yaşamlarını sürdürmeye çalışırken SMA hastası 3 yaşındaki çocuklarının da yarım kalan tedavisi için yardım bekliyor.

Malatya Yeşilyurt ilçesinde 2013 yılında temeli atılan ve 2015 yılında oturulmaya başlanan Prestij Vadi Konutları meydan gelen 2 büyük deprem sonrasında yetkililer tarafından ağır hasarlı olarak belirlendi. Bu evlerde yaşayanlardan biri de Evren ailesiydi. Sabri Evren ve Zarife Kılıç Evren çiftinin 2 kız çocuğundan 3 yaşındaki Destan Duru’ya SMA teşhisi konmuştu. Aile başlattığı kampanya sonrasında gereken parayı topladıktan sonra küçük Destan Duru’yu Dubai’ye götürerek ilaçlarla tedavi ettirdi. Daha sonra Malatya’ya dönen Destan Duru’nun tedavisi hastanelerde ve evde devam etmeye başladı. Meydana gelen depremin ardından evleri ağır hasarlı olan Evren ailesi bu süreçte çadırda yaşamaya devam ediyor. Aile, Destan Duru’nun tedavisinin devamı için yardım bekliyor.

“Allah Kimseye Yaşatmasın”

Evlerinin ağır hasarlı olduğunu belirten Baba Sabri Evren, “Ev ağır hasarlı, işyeri yıkıldı. Benim çocuğum SMA hastası, tedaviye ihtiyacı var. Çocuğun ne malzemelerini alabildik ne fizik tedaviye gidebildik, tamamıyla mağduruz. Bu çadırın içinde biz 11 kişi yaşıyoruz. Burası soğuk bir memleket, dün akşam çocuğun ateşi 41 dereceydi. Bizim en azından kafamızı sokabileceğimiz bir yer için destek bekliyoruz. Zor bir durumdayız, Allah kimseye yaşatmasın. Tabi ki şu an ülke zor durumda ama çocuğun da ihtiyacı var” dedi.

“Çocuğu Bu Süreçte Mağdur Etmemem Lazım”

Destan Duru’nun tedavi süreciyle ilgili de bilgi veren baba Sabri Evren, “Biz kampanya düzenledik, kampanya bitti. Dubai’ye gittik ilacımızı aldık ama tedavisi devam ediyor. Bu tedaviye ara verildiği zaman hastalık eski haline dönüyor. Günde 3 saatte bir ayakta durma sehpasında beklemesi lazım, 3 saatte bir yürütece koymanız lazım, 3 saatte bir fizik tedavi yapmamız lazım. Ama bunları yapabileceğimiz yer yok ve elimizde malzemeler de kalmadı. Bu süreci devam ettirebilmem lazım, en azından çocuğumu bu süreçte mağdur etmemem lazım” şeklinde konuştu.

DHA


 KATEGORİLER Haberler
 ETİKETLER DepremDepremzedeMalatyaSMA Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45