*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: TOPLUM ENGELLİLER KONUSUNDA BİLİNÇLENMELİ  (Okunma sayısı 1973 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• Yönetici
  • Kahraman Üye
TOPLUM ENGELLİLER KONUSUNDA BİLİNÇLENMELİ
« : 08 Mart 2009, 19:33:11 »

05.03.09 - Serebral Palsili (SP-Beyin Felçli), yüzde 90 engelli Erman Özturan; sadece kendi gibi olan engellilere değil, sağlıklı insanlara bile örnek olacak hayat mücadelesiyle bütün engelleri teker teker aşıyor. “2 hafta yaşar” diyenlere inat 27 yaşına giren, “okuyamaz” diyenleri utandırarak iyi derecede İngilizce ile üniversiteyi bitiren Erman, şimdi de “iş bulamaz” diyenleri duymadan, bitmeyen azmiyle bunu da başaracağına inanıyor.

Anne ve babasının kendisini her zaman “sen başarırsın, yaparsın“ sözleriyle motive ettiğini kaydeden Erman, “Ben de hep buna inandım. İnanmasaydım bugün burada olamazdım” dedi. Çankaya Üniversitesi İşletme Bölümünü kazanarak, buradan mezun olduğunu ifade eden Erman; pek çok sağlıklı arkadaşının mezun olamadığı bölümü 4 yılda tamamladığını anlattı. Erman, kendisi gibi engelli olanlara ve ailelerine şu tavsiyelerde bulundu: “Nasıl bir engeli olursa olsun, inançla azimle herkes bunları başarabilir. Engelim hayatımın bir parçası ve ben onunla yaşamayı öğrendim. Önemli olan da bu. Hiç kimse (ben engelliyim, bir şey yapamam) kompleksine kapılmasın...”

Sosyal hayatı ve cana yakınlığıyla pek çok insanın sevgisini kazanan Erman, hareket ettirmekte zorlandığı ellerini bilgisayar başında hiçbir sıkıntı yaşamadan kullanıyor. Fenerbahçeli olduğunu söyleyen Erman, toplumun engelliler konusunda bilinçlenmesini istiyor.>TürkiyeGazetesi