*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: 3 Aralık’ta 750 Engelli Öğretmen Ataması Yapılacak  (Okunma sayısı 1500 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• Yönetici
  • Kahraman Üye
3 Aralık’ta 750 Engelli Öğretmen Ataması Yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 3 Aralık’ta 750 engelli öğretmen ataması yapılacağını ifade etti. Özer ayrıca “İkinci döneme 5 bin ana sınıfını yetiştireceğiz ve 5 yaştaki yüzde 78 olan okullaşma oranını yüzde 85’e çıkartacağız. 2022 yılının sonunda 3 bin anaokulunu 40 bin de ana sınıfını yapabilecek durumdayız.” açıklamasında bulundu.

Bakan Özer, MEB’in 2022 yılı bütçesinin TBMM Plan Bütçe Komisyonu’ndaki görüşmelerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Özer, 3 Aralık tarihinde 750 engelli Öğretmen atamasının yapılacağını bildirdi.

Son 20 yılda eğitimdeki büyümenin yeterince takdir edilmediğini düşündüğünü belirten Özer, ortaöğretim seviyesindeki okullaşma oranının 2002’den bu yana yüzde 44’ten yüzde 88’e yükseldiğini söyledi.

Özer, eğitimde kitleselleşme yaşandığı zaman sadece okullaşma oranının artmadığını, aynı zamanda öğretmen başına düşen öğrenci sayısının da azaldığını ifade ederek, “Elbette değerlendirmeler yapılırken zamanda nasıl ilerlediğinize, ne kadar iyileştirmeler yapıldığına vurguda bulunmanız gerektiği gibi eksikliklere de vurguda bulunmanız gerekiyor. Ama sadece eksikliklere vurgu yapmamızın bu dönemde yapılan ciddi yatırımların, eğitimde kitleselleşmenin hakkını yemeye karşılık geldiğini düşünüyorum.” diye konuştu.

2002’de yüzde 14 olan yükseköğretimdeki okullaşma oranının bugün yüzde 44’e çıktığına işaret eden Özer, “Eğer şu anda kötü olarak değerlendirdiğimiz, kalitesiyle ilgili sorunları olduğunu varsaydığımız üniversiteler olmasaydı net okullaşma oranının yüzde 44’e çıkması mümkün değildi.” dedi.

DHA / AA

ETİKETLER 3 AralıkAtamaBakan Mahmut Özer.Engelli İstihdamıEngelli ÖğretmenMilli Eğitim Bakanlığı