*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: EYHGM ile Yüksek İhtisas Üniversitesi Arasında Yaşlı Bakım Protokolü İmzalandı  (Okunma sayısı 307 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • Yönetici
  • Kahraman Üye
  • *****
  • İleti: 5162
EYHGM ile Yüksek İhtisas Üniversitesi Arasında Yaşlı Bakım Protokolü İmzalandıYüksek İhtisas Üniversitesi ile Genel Müdürlüğümüz Arasında Yaşlı Bakım Alanında Ortak Eğitim Stratejileri ve Politikalarının Belirlenmesi Adına İş Birliği Protokolü İmzalandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Yüksek İhtisas Üniversitesi arasında yaşlı bakım hizmetlerinin düzenli, etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesini temin etmek için ortak eğitim stratejileri ve politikalarının belirlenmesi adına iş birliği protokolü imzalandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Fatma ÖNCܒnün himayelerinde gerçekleştirilen imza törenine Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Uzm. Dr. Orhan KOÇ, Yüksek İhtisas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa PAÇ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Haydar ŞAHİNOĞLU, Sağlık Bilimleri Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüde KARADAĞ ile Proje Ofisi ve Sürekli Eğitim Merkezi Koordinatörü Gürsin GÜRKAN katıldı.

Protokol ile yaşlı bakım hizmetlerinin düzenli, etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesini temin etmek için ortak eğitim stratejileri ve politikalarının belirlenmesi, Üniversitenin mevcut eğitim programlarındaki mesleki uygulama, staj ve araştırma hizmetlerini sürdürmesine yönelik uygulama alanı yaratılması ve ilgili konularda karşılıklı koordinasyonun ve çok yönlü iş birliğinin sağlanmasına yönelik gerçekleştirilecek olan çalışmaların çerçevesinin, koşullarının ve tarafların yükümlülükleri belirlendi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğünün aktif ve sağlıklı yaşlanma çerçevesinde geliştirdiği, politika ve hizmet sunumlarında akademiyle iş birliği alanları günden güne gelişiyor.

aile.gov.tr/eyhgm


ETİKETLER Aile ve Sosyal Hizmetler BakanlığıBakan Yardımcısı Fatma ÖncüEngelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel MüdürlüğüRektör Prof. Dr. Mustafa PaçUzm. Dr. Orhan KoçYaşlı BakımYüksek İhtisas Üniversitesi kayseri engelliler derneği KAYSERİ ENGELLİLER DERNEĞİ Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri