*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Hollanda’nın Fişini Çekeceği Dilara Şahin Türkiye’ye Getirilecek!  (Okunma sayısı 1355 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• Yönetici
  • Kahraman Üye
Hollanda’nın Fişini Çekeceği Dilara Şahin Türkiye’ye Getirilecek!

Hollanda’da yaşayan gurbetçi ailenin kızı Dilara Şahin, hastanede komaya girdi. Doktorlar, ‘Salı günü saat dörtte fişini çekeceğiz artık yapacak bir şey yok buna’ dedi. Gözü yaşlı baba, A Haber ekranlarından yardım istedi. Başkan Recep Tayyip Erdoğan ise ailenin yardım feryadına kulak verdi. Dilara Şahin’in, Türkiye’ye getirileceği öğrenildi…

Hollanda’da yaşayan gurbetçi ailenin kızı Dilara Şahin, hastanede uygulanan tedavi sırasında komaya girdi. Hollandalı doktorlar, yapacak bir şeyin kalmadığını, kızlarının fişlerinin çekilmesi gerektiğini ailesine söyledi.

Baba Oğuz Şahin ise yaşananlara isyan etti. A haber aracılığıyla Başkan Erdoğan’a seslenip yardım istedi. Gözü yaşlı baba, “Benim kızım şu anda ölüm döşeğinde yatıyor. Hollanda makamları yani bu hastane heyeti karar aldı. ‘Salı günü saat dörtte fişini çekeceğiz artık yapacak bir şey yok buna’ dediler.

Büyüğümüz Recep Tayyip Erdoğan’dan bu çocuğumun buradan alınıp Türkiye’ye naklini rica ediyorum. Bir umudumuz o kaldı. O ne derse ben ona razıyım. O desin ki evladım olmuyor buraya kadar. Buraya kadar yapılacak bir şey yok desin vallahi ona da razıyım” dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan ise hemen gerekenlerin yapılması için talimat verdi. Dilara Şahin’in, Türkiye’ye getirileceği belirtildi.

Büyük sevinç yaşayan baba Oğuz Şahin ise A Haber canlı yayınında Başkan Erdoğan’a teşekkür etti: Çok mutluyum. Reisimiz sesimizi duydu. Bizim burada yalnız olmadığımızı gösterdi. Dualarım kabul oldu…

Sabah & A Haber

ETİKETLER Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanDilara ŞahinHollandaKomaTürkiye kayseri engelliler derneği KAYSERİ ENGELLİLER DERNEĞİ Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri