*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Golbol Türkiye Şampiyonası'nda Manisa Takımlarının Çifte Başarısı  (Okunma sayısı 1463 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• Yönetici
  • Kahraman Üye
Golbol Türkiye Şampiyonası'nda Manisa Takımlarının Çifte Başarısı

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından Samsun'da Golbol Türkiye Şampiyonası gerçekleştirildi.

Şampiyonada mücadele eden Manisa Spil Engelliler Spor Kulübü Golbol Erkek Takımı 3. lig şampiyonu olarak 2. lige yükselirken, Manisa Şehzadeler Görme Engelliler Golbol Bayan Takımı ise 2. ligde ikinci sırada yer alarak 1. lige çıktı.

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu faaliyet programında yer alan 2. Lig Erkekler-Bayanlar 2. devre ile 3. Lig Erkekler 2. devre goalball müsabakaları, Samsun'da yapıldı.

30 spor kulübünden 180 sporcunun katılımıyla gerçekleşen Golbol Türkiye Şampiyonası'nda Manisa'yı iki takım temsil etti. Manisa Spil Engelliler Spor Kulübü Golbol Erkek Takımı 3. lig müsabakalarında, Manisa Şehzadeler Görme Engelliler Golbol Bayan Takımı ise 2. lig müsabakalarında mücadele ederek bir üst lige çıkmak için kıyasıya yarıştı. Her takımın 9 maç oynadığı karşılaşmalar sonuncunda Manisa Spil Engelliler Spor Kulübü Golbol Erkek Takımı 3. ligde şampiyon olarak 2. lige yükseldi. Manisa Şehzadeler Görme Engelliler Golbol Bayan Takımı ise 2. ligde ikinci sırada yer alarak 1. lige çıktı.

Her iki takımın da bir üst lige çıkmasından dolayı duyduğu mutluluğu dile geiren Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Manisa İl Temsilcisi Mehmet Göktaş, "Manisa Spil Engelliler Spor Kulübü Golbol Erkek Takımı ve Manisa Şehzadeler Görme Engelliler Golbol Bayan Takımımız Samsunda gerçekleşen Golbol Türkiye Şampiyonasında Manisa'yı en iyi şekilde temsil ettiler. İki takımımızda kendi liglerinden bir üst lige çıkma başarısını gösterdiler. Erkek takımımız şampiyon olarak 2. lige yükseldi. Bayan takımımızda ikinci sırada yer alarak 1ç lige çıktı. Her k iki takım oyuncularını ve antrenörlerimizi tebrik ediyorum. Her zaman yanımızda olarak bizlere hep destek olan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Yunusemre Belediyesi ve Şehzadeler Belediyesi'ne teşekkür ediyorum" diye konuştu

03.10.2016 – haberler.com