*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: HEDEF İÇİN TAKVIYE ŞART!  (Okunma sayısı 2077 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• Yönetici
  • Kahraman Üye
HEDEF İÇİN TAKVIYE ŞART!
« : 28 Mayıs 2009, 12:10:50 »

Süper Ligin son maçında Cumartesi günü deplasmanda Gençlerbirliği ile karşılaşacak olan Kayserispor’da Teknik Direktör Tolunay Kafkas, 2009-2010 sezonunda hedeften söz etmek için takıma takviye yapmak zorunda olduklarını söyledi. “AMAÇ GOL YEMEDEN DÖNMEK” Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, hafta sonu deplasmanda Gençlerbirliği ile oynayacakları maçı kazanıp, ligi en az gol yiyen takım olarak bitirmek istediklerini söyledi. Kafkas, “Son hafta biz yine şunu yapmaya çalışacağız. Biliyorsunuz 26’şar golle Sivasspor ve biz ligin en az gol yiyen iki takımı durumundayız. Cumartesi Başkent’te gol yemeden dönmek istiyoruz ve ligi en az gol yiyen takım olarak tamamlamak istiyoruz” dedi. “SANTRAFOR ALMAK ZORUNDAYIZ” Geçen haftaki Hacettepe karşılaşmasında seyircinin isyanına değinen Kafkas, “Tabi seyircimiz istiyor ki gol atalım. Ben onları bir yönde haklı buluyorum. Ama şu bir gerçek sonuca etki edecek santrafor almak zorundayız. Bu bir tane Türk bir tane yabancı olmak zorunda. Şuanda takımda en belirgin eksiğimiz o gözüküyor” diye konuştu. “OYUNCU GELMEK İSTEMİYOR” Yeni sezon öncesi transfer çalışmalarının sürdüğünü ancak istedikleri oyuncuların fiyatlarının el yaktığını ifade eden Kafkas, “Ben iki tane oyuncu ismi söyledim. Bir tanesi Rob Friend, diğeri de PSG’nin golcü oyuncusu Pancrate. Maalesef ikisini de şartlardan dolayı alamıyoruz. Şimdi onun dışında B planını uygulamaya çalışıyoruz. Onun içinde İsrail’e gittim oraya baktım. Beğendiğim oyuncuları yönetime söyledim. Ancak şunu söylemek istiyorum beğendiğimiz oyuncular buraya gelmek istemiyor. Onun için almak zor. Ama bir şekilde bir şeyler yapacağız. Bulmak zorundayız yani Kayserispor için” dedi. “TEK PROBLEMİMİZ SAİDOU İLE” İç transferde ise tek bir sorunlarının Saidou ile kaldığını da belirten Kafkas, “Saidou ile ufak tefek sorunlar var. Onları hallettiğimiz zaman bir sıkıntımız kalmayacak. Ayrıca yine istediğimiz gurbetçi oyuncular var. Onları da alacağız. Yalnız aldığımız o oyuncular bize son içerisinde tamamlayıcı oyuncular olacak. Asıl transferleri de ise iki tane iyi oyuncu almak zorundayız. Eğer iki tane iyi, bu takıma katkı sağlayacak oyuncu alırsak, yeni sezonda ivme kazanacağız. Daha iyi konumlara geleceğiz. Ama alamazsak zaten ona göre de konuşmamızı yapacağız. Bunları çok açık ve net söylüyorum” diye konuştu. “İSRAİL’DEN İKİ OYUNCU DOĞRU” Başarılı çalıştırıcı, yabancı oyuncu arayışları bünyesinde İsrail’in Liga Leumit Ligi’nde oynayan iki oyuncu ile görüştüklerini de doğrulayarak, “Şimdi iki tane oyuncu var orda bir tanesi Maccabi Haifa takımında, diğeri ise Beitar Jerusalem takımında oynuyor. İşte en son Cüneyt hocayı gönderdim oraya bu oyunculara bakması için. Şimdi onların şartlarını öğreneceğiz. Eğer şartları uygun olursa o oyuncularla da ilgi girişimlerimiz olacak” dedi. TANER GÜLLERİ OLAYI KAPANDI! Kafkas, yerli forvet konusunda ise arayışların sürdüğünü, ancak Taner Gülleri olayının tamamen kapandığını söyledi.>>> kaytv