*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Hayatı Kolaylaştıracak İnovatif Buluşlar İçin İnventram ile Mitsui Birleşti  (Okunma sayısı 1517 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• Yönetici
  • Kahraman Üye
Hayatı Kolaylaştıracak İnovatif Buluşlar İçin İnventram ile Mitsui Birleşti

Kanamayı durduran, işitme engellilerin kullandığı dili sese çeviren teknolojileri geliştiren İnventram, dünya devi Mitsui ile, hayatı kolaylaştıracak inovatif buluşları insanlığın hizmetine sunacak.

Koç Topluluğu’nun teknoloji yatırım şirketi İnventram, Japon Mitsui ile ortaklık anlaşması imzaladı. 97 milyar dolara ulaşan toplam varlığı ve 42 milyar dolarlık cirosu ile dünyanın ve Japonya’nın en büyük yatırım gruplarından biri olan Mitsui, İnventram’ın yüzde 30 hissesini satın alarak, son dönemde Türkiye’de gerçekleştirilen en önemli teknoloji yatırımlarından birine adım attı. Koç Holding’de düzenlenen basın toplantısı, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Y. Koç, Koç Holding Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı Tamer Haşimoğlu, İnventram Genel Müdürü Cem Soysal, Mitsui Avrupa Kurumsal Planlama Başkanı Naotaka Hayashi ve Mitsui Türkiye Genel Müdürü Yoichiro Yagihashi’nin katılımı ile gerçekleştirildi.

Ali Koç, “İnventram, 2010 yılında Koç Holding ve Koç Üniversitesi ortaklığıyla kuruldu. Koç Holding’in inovasyon ve teknoloji dünyasıyla köprüsü olarak nitelendirdiğimiz şirketimiz, bugün imza attığı işlerle, hayallerin ötesine geçen pek çok fikrin hayatımıza girmesine öncülük etmeyi hedefliyor. Ortaklık görüşmeleri bundan 24 ay önce başladı ve bu yıl 29 Temmuz’da anlaşma sağlandı. Bu önemli anlaşma, Türkiye’nin son dönemde içinde bulunduğu olumsuzluklara rağmen, hâlâ yabancı yatırımcıların ilgi odağı olduğunun da güzel bir örneğidir. İnventram’ın Mitsui ile gerçekleştirdiği bu ortaklık anlaşmasının, önümüzdeki dönemde çok daha geniş kapsamlı iş birliklerine kapı açacağına inanıyorum” dedi.

HAYATA DOKUNUYOR

Koç Holding Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı Tamer Haşimoğlu’nun verdiği bilgilere göre; İnventram, global pazar potansiyeli olan inovatif şirketleri ve projeleri keşfederek, portföyüne katıyor. Şirket; inovasyon odaklı şirket yatırımlarına, yüksek teknoloji patent yatırımlarına ve teknoloji ticarileştirme iş ortaklıklarına odaklanıyor. Mesela İnventram bugün; sanal gerçeklik ve giyilebilir akıllı görüntüleme teknolojileri üzerine yatırımlar yapıyor. Kanamayı Durduran Elektrostimülatör teknolojisi ile “ilk yardım” ürünü olarak dünya pazarlarını hedefliyor. Parkinson semptomlarını azaltan giyilebilir stimülatörü dünyaya sunmaya hazırlanıyor. İşitme engellilerin kullandığı Türk İşaret Dili’ni sese çeviren akıllı eldiveni de hayata geçirmek üzere...

08.11.2016 – turkiyegazetesi.com.tr