*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Görme Engelli Öğrenciler Ders Başı Yaptı  (Okunma sayısı 1944 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• Yönetici
  • Kahraman Üye
Görme Engelli Öğrenciler Ders Başı Yaptı
« : 24 Eylül 2017, 10:07:08 »
Görme Engelli Öğrenciler Ders Başı Yaptı

Gaziantep, Malatya, Adıyaman ve Kahramanmaraş'ta 2017-2018 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla tören düzenlendi.

Görme engelli öğrenciler ders başı yaptı

Gaziantep GAP Görme Engelliler İlk ve Ortaokulu'nda öğrenim gören 110 öğrenci için de ders zili çaldı.

Okulun konferans salonunda düzenlenen törende konuşan Okul Müdürü Mehmet Yıldız, vatandaş olmanın temelinin verildiği ilköğretimde, çocuklara her şeyden önce bir yaşam biçimi olarak demokrasiyi öğretmek ve bunu özümsemelerini sağlamak gerektiğini söyledi.

Ancak üreten ve yaşama doğrudan katılan insanların mutlu olabileceği gerçeğini unutmamak gerektiğini anlatan Yıldız, böylece çocukların yaşamdan tat almalarının mümkün olacağını kaydetti.

Öğrencilerini çağın teknolojik araçlarıyla donatılmış dersliklerde, her biri alanında uzmanlaşmış öğretmenlerin yetiştireceğini belirten Yıldız, "Siz sevgili öğrencilerimizden tek isteğimiz, çok çalışmanız, asla yılgınlığa düşmemenizdir. Unutmayınız ki öğretmenlerimiz, velilerimiz ve biz okul idaresi, zorlandığınız her konuda sizlere destek olacağız." dedi.

Yıldız, 110 öğrencinin, 32 öğretmenin gözetiminde eğitim öğretime başladığını dile getirerek, yıl boyunca akademik başarı hedefinin yanı sıra çeşitli sosyal etkinlikler de planladıklarını, ulusal ve uluslararası yarışmalarda önemli dereceler elde eden okulun spor kulübünün daha aktif çalışma yürütmesini sağlayacaklarını sözlerine ekledi.

Programda öğrenciler, flüt eşliğinde "Yaşasın Okulumuz" şarkısını söyledi, şiirler okudu.

19.09.2017 - AA