*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Gürpınar Şehit Ömer Halisdemir Özel Eğitim Okulu Hizmete Başladı  (Okunma sayısı 2616 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• Yönetici
  • Kahraman Üye
Gürpınar Şehit Ömer Halisdemir Özel Eğitim Okulu Hizmete Başladı

Beylikdüzü Belediyesince inşa edilen Cevat Güleç Ortaokulu, Şehit Ömer Halisdemir Özel Eğitim Okulu ve Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Anaokulu için Yakuplu Cevat Güleç Ortaokulu'nda düzenlenen resmi açılış töreninde konuşan Yıldız, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde birden fazla eğitim kurumunu açmış olmanın kıvancını yaşadıklarını söyledi.

Öğretmenliğin sevgi mesleği olduğunu ifade eden Yıldız, "Eğitim ordumuzun neferleri olan kıymetli öğretmenlerimizi can-ı gönülden tebrik ediyoruz. Onların emekleri ödenmekle bitmez. Onların birey, insan ve meslek erbabı olarak yapmış olarak yapmış olduklarının millet ve devlet olarak elbette farkındayız. Elbette onların başta özlük hakları olmak üzere, her türlü ihtiyacını gidermek, yaşam koşulları anlamında en iyi şekilde, en üst seviyede yaşamak öğretmenlerimizin hakkıdır. Dolayısıyla bu çalışmalar sürdürülürken ülkemizin kaynakları itibariyle, iyileşen ekonomik koşullardan ilk önce pay alması gerekenlerin öğretmenler olduğunu biliyoruz." diye konuştu.

Meclisteki tüm partilerin ortak bir nokta buluştukları temel noktalardan birisinin de bir ülkenin temel önceliğinin eğitim olması olduğunu belirten Yıldız, "Fedakarlığı en üst düzeyde olan öğretmenlerimize ilişkin kamuoyunda herhangi bir şey gündeme geldiği zaman biz buna üzülüyoruz. Çünkü bu kadar fedakarlık yapan, bu sevdayı yürüten sevgili öğretmenlerimizin emekleri ödenecek değildir." dedi.

Eğitim seferberliği anlamında okulların alt yapılarını iyileştirdiklerini, teknolojik donanımlarını en iyi şekilde yapmaya çalıştıklarını anlatan Yıldız, sözlerine şöyle devam etti:

"Okullarımızı belli bir seviyeye getirdik. Merkezi bütçeden ayrılan pay ile okullarımız dünden ve gelecekten daha iyi olacaktır. Ama uluslararası eğitim göstergelerine baktığımız zaman, çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmesinde asıl kahraman öğretmenlerimizdir. Bu işin kahramanı öğretmenlerdir. Şu kapılar kapandığı zaman öğrencilerini sevgiyle, o gün yaşadığı sorun ne olursa olsun onu kapıda bırakan ve onları öz evladı gibi kucaklayan, onların her türlü sorunlarıyla ilgilenen yine öğretmenlerimiz."

"Hiç bir öğretmenimizin bu ülkede canı yanmasın"

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlayarak sözlerine başladı. Öğretmenler Günü'nde özellikle görevinin başında hayatını kaybeden öğretmenleri rahmet ve minnetle andığını ifade eden İmamoğlu, "Umuyorum hiç bir öğretmenimizin bu ülkede canı yanmasın, en iyi koşullarda, en doğru ortamlarda en özgün ve özgür biçimde görevlerini yapabilsinler." değerlendirmesini yaptı.

Bugün iki okulu Milli Eğitim Bakanlığına teslim etmenin ve bir anaokulunu da Beylikdüzü Belediyesi bünyesinde hizmete açmanın onurunu yaşadıklarını belirten İmamoğlu, eğitim kurumlarını Beylikdüzü'ndeki iş adamlarının desteğiyle inşa ettiklerini, belediye bütçesi dışında, vatandaş katılımlarının özellikle belediyeler tarafından doğru yönlendirilmesiyle nasıl güzel eserlerin ortaya çıktığının görüldüğünü kaydetti.

Hizmete açılan okullar

Beylikdüzü Belediyesi, ilçede tamamladığı 3 farklı eğitim kurumunu, Milli Eğitim Bakanlığına kazandırdı.

Gürpınar Şehit Ömer Halisdemir Özel Eğitim Okulu, Yakuplu Cevat Güleç Ortaokulu, Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Anaokulu, 2017-2018 eğitim–öğretim yılında hizmete girdi.

Gürpınar Şehit Ömer Halisdemir Özel Eğitim Okulu, atölyeleri, resim ve müzik derslikleri, beden eğitim salonu, hemşire ve fizyoterapi odalarıyla Türkiye'nin ana sınıfının mesleki eğitime kadar bütün kademeleri içeren engellilere yönelik ilk Özel Eğitim İş Uygulama Okulu olarak hizmet veriyor.

Yakuplu Cevat Güleç Ortaokulu, çok amaçlı salonu, laboratuarları, spor salonu, kütüphane ve bilgisayar odaları, 24 dersliğiyle evrensel standartlarda bir eğitim merkezi olarak ön plana çıkıyor.

100 çocuk kapasiteli Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Anaokulu ise kütüphanesi, yemekhanesi, 5 oyun odası, reviri, iç ve dış bahçeleriyle miniklere ideal bir ortam sunuyor.

24.11.2017 - haberler.com

Etiketler : KAYSERİ KURUYEMİŞÇİLER KURUKAHVE BAHARAT VE ŞEKERLEMECİLER YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ KAYSERİ KORUNMAYA MUHTAÇ ÇOCUKLARA YARDIM DERNEĞİ KAYSERİ