*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Akülü Sandalye İle Dışarıya Çıkabilecek  (Okunma sayısı 1589 defa)

Çevrimdışı Kayseriengelliler

  • Yönetici
  • Tam Üye
  • *****
  • İleti: 226
Akülü Sandalye İle Dışarıya Çıkabilecek
« : 24 Aralık 2023, 21:34:01 »
Akülü Sandalye İle Dışarıya ÇıkabilecekVan’ın İpekyolu ilçesinde ikamet eden doğuştan engelli Rabia Selçuk, akülü sandalye ile dışarıyı çıkabilecek.

İpekyolu ilçesinde bağlı Hatuniye Mahallesi’nde ikamet eden doğuştan bedensel engelli Rabia Selçuk (10), sosyal medya üzerinden Vanlı Amcan Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine seslenerek, dışarıyı görmek istediğini ve bu nedenle kendisine akülü sandalye alınmasını istedi. Minik Rabia’nın bu çağrısına sessiz kalmayan dernek yöneticileri, hemen harekete geçti. Kısa sürede minik Rabia’nın sesine ses olan dernek yetkilileri, temin ettikleri akülü sandalyeyi kendisine teslim etti.

Dernek olarak her zaman çaresizin, yoksulun yanında olacaklarını ifade eden yetkililer, “Edirne’den Ardahan’a kadar kocaman bir aile olduk. Bugün akülü sandalyesini teslim ettiğimiz Rabia kızımızla beraber 2 bin 222’nci akülü ve manüel sandalyeyi dağıtmış oluyoruz. Ben bu manada bizlere gönül veren tüm dostlarımıza selam ve saygılarımızı sunuyoruz” dediler.Minik Rabia ise sesine kulak veren dernek yetkililerine teşekkür etti.

Kaynak: İHA


ETİKETLER Akülü SandalyeDernekErişilebilirlik kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45