*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Engelliler için 3. Dijital Dönüşüm Kampı Başladı  (Okunma sayısı 1751 defa)

Çevrimdışı Kayseriengelliler

• Yönetici
  • Tam Üye
Engelliler için 3. Dijital Dönüşüm Kampı Başladı

Siemens Türkiye, Engelsizkariyer.com işbirliği ile engelli gençlere özel düzenlediği 3. Dijital Dönüşüm Kampı başladı. Kamp, engelli katılımcılara dijital çağın en çok ihtiyaç duyduğu nitelikli yazılımcı işgücü kaynağı olarak geleceği yakalama fırsatları sunuyor. Katılımcılar kamp boyunca yazılım eğitimi programına katılıp sertifikalarını alabilecek, Siemens’te Ar-Ge projelerinde deneyim kazanarak iş yaşamlarını Siemens’te sürdürme şansı yakalayabilecekler.

Türkiye’yi geleceğin dijital dünyasına taşıma misyonunu üstlenen Siemens, 3. Dijital Dönüşüm Kampı ile engelli katılımcılara engelsiz bir kariyer yolculuğu sunarak gençlerin geleceğin dünyasına donanımlı bir şekilde hazırlanmasına katkı sağlayacak.

Çeşitliliği kurumsal değerlerden biri olarak gören Siemens Türkiye, erişilebilir ve kapsayıcı bir iş yeri oluşturabilmek amacıyla engelli bireylerin kariyerlerindeki bariyerleri kaldırarak engellilere adil ve fırsat eşitliği içinde iş ve kariyer olanakları sunuyor. Firmaların çeşitlilik ve kapsayıcı politikaları benimseyerek sürdürülebilir istihdam için çalışmalar yürüten Türkiye’nin Ulusal Engelli İstihdamı ve Danışmanlık Ajansı Engelsizkariyer.com ile yapılan işbirliği sayesinde engelli adaylara ulaşarak gerçekleştirilen başarılı mülakatlar gerçekleştirildi. Kampa katılmaya hak kazanan engelli gençler işe yerleşinceye kadar tüm süreçlerini yakından takip ederek özel olarak tasarlanan eğitim, danışmanlık ve mentörlük desteği veriyor.

Katılımcılar, Dijital Dönüşüm Kampı’nda geçirdikleri 4 ay boyunca Bilge Adam’ın profesyonel eğitimcilerinde yazılım eğitimleri alacaklar. Pandemi nedeniyle hibrit eğitim alacak katılımcılar için her türlü tedbir özenle alınarak haftada 2 gün Siemens Kampsü’nde 3 gün ise uzaktan eğitim olmak üzere özel bir eğitim programı tasarlandı.

Kampın ilk günü hoşgeldin karşılaması, tanışma, İş Sağlığı Güvenli ve Mehmet Kızıltaş tarafından Başarıya Giden Yol eğitimleri ile tamamlandı.

Yaşadıkça