*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: 2021’de Kamuda İstihdam Edilen Engelli Sayısı 64 Bine Ulaşacak  (Okunma sayısı 2670 defa)

Çevrimdışı Kayseriengelliler

• Yönetici
  • Tam Üye
2021’de Kamuda İstihdam Edilen Engelli Sayısı 64 Bine Ulaşacak

Kamu kurumları ve özel sektör, istihdam yaratırken engel tanımadı. Engelli memur sayısı 10 katın üzerinde artarken, 2021’de kamuda istihdam edilen engelli sayısı 64 bine ulaşacak. 2023 yılında da bu sayının 69 bine çıkması öngörülüyor.

Kamu kurumları ve özel sektör, istihdam yaratırken engel tanımadı. Engelli memur sayısı 10 katın üzerinde artarken, 2021’de kamuda istihdam edilen engelli sayısı 64 bine ulaşacak. 2023 yılında da bu sayının 69 bine çıkması öngörülüyor. Özel sektöre yönelik teşviklerle birlikte son 16 yılda işe yerleştirilen engelli vatandaşların sayısı da 430 bine yaklaştı. Gelecek yıl 411 bin engelli bireye özel eğitim okullarında verilecek destek eğitimi için 4.8 milyar liralık destek sağlanacak. Engelli vatandaşlara evde bakım kapsamında gelecek yılın bütçesinden 10.5 milyar, özel bakım hizmeti için de 966 milyon lira ödenek ayrıldı.

Takvim

Etiketler : kayseri her şey sihirli değnek gibi dokununca olsun bitsin benden hiç para çıkmasın ben bır çivi bile çakmayım ama her şey benim dediğim gibi olsun birde istediğim gibi eleştiri yapayım